شما تنها با نرم افزار سایت ساز می توانید سایت خود را به صورت حرفه ای راه اندازی کنید اما باید توجه داشته باشید که این امر به تنهایی کافی نیست. شما می بایست برخی جزئیات در مورد سایت را بدانید. می خواهیم در این نوشته در مورد 10 کاری که باید قبل از انتشار وب سایت انجام دهید را به شما توصیح دهیم. اگر می خواهید در این باره بیشتر بدانید به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

10 کار مهم که باید قبل از انتشار وب سایت خود انجام دهید

10 کار مهم که باید قبل از انتشار وب سایت خود انجام دهید

  •  به رنگ بندی وب سایت خود اهمیت بدهید

یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید رنگ بندی وب سایت شما می باشد. شما می بایست در رنگ بندی های استفاده شده در سایت دقت لازم را داشته باشید. رنگ ها می توانند باعث برانگیختن احساسات شما باشد. پس بهتر است در استفاده از رنگ ها هوشمندانه عمل کنید.

  •  فونت های مناسب انتخاب کنید

شما باید در استفاده از فونت های استفاده شده در سایت دقت کنید ، فونت های استفاده شده می بایست آسان و گیرا باشد. پس بدانید که فونت انتخابی شما می بایست بسیار خوانا و مناسب سایت باشد. فونت تاثیر زیادی در خوانده شدن مطلب دارد. پس در انتخاب فونت دقت کنید.

  •  عناصر برند را بررسی کنید

شما باید به عناصر برند توجه کنید ، عناصر برند در سایت یکی در سرصفحه ها می باشد. جایی که شما آرم کسب و کار خود را در آن قرار می دهید و اجتماعی می کنید. شما می بایست از لوگوی مناسب برای سایت خود استفاده کنید. جایگاه دوم عناصر برند مربوط به پاورقی می باشد که در آن فرم تماس ، آدرس و تلفن شما قرار دارد. شما می بایست پاورقی سایت خود را جوری تنظیم کنید که به بازدید کنندگان در تماس با شما کمک کند. اطلاعات مهمی در این بخش قرار می گیرد.

  • فاویکون خود را تغییر دهید

فاویکون یک نماد بسیار کوچک می باشد که در برگه مرورگر شما ظاهر می شود. به عنوان مثال سایت گوگل را درنظر بگیرید که رنگ G در گوگل باعث می شود تا شما به راحتی آن را مشاهده کنید. فاویکون یک نماد کوچک می باشد که به مرور زمان در استفاده های طولانی مدت باعث می شود تا کسب و کار شما به شکل ویژه ای هویت پیدا کند. پس آیتم های این چنینی را کم ارزش ندانید چرا که باعث می شود تا هویت نام تجاری شما بیش از پیش شناخته شود.

  •  لینک حساب های رسانه های اجتماعی خود را بسازید

شما هر چه ارتباط بیشتری با مشتریان خود داشته باشید قطعا موفق تر خواهید بود. بهتر است در رسانه های اجتماعی فعال باشید چرا که دارای تاثیر زیادی بر فروش شما می باشد. بهتر است لینک حساب های رسانه های اجتماعی خود را در صورت عدم ساخت ، ایجاد کنید چرا که بسیار عالی و کارآمد می باشد.

  •  تاریخ کپی رایت خود را به روز کنید

بهتر است همیشه بروز باشید ، بروز بودن باعث می شود تا کاربران و مشتریان اعتماد بیشتری به شما داشته باشند. بهتر است تاریخ کپی رایت سایت خود را به روز رسانی کنید.

  •  تمام متن را اصلاح کنید

حتما می دانید که مهم ترین عنصر پیشرفت در سایت محتوا می باشد. محتوا باعث می شود تا کاربر جذب شما شود. شما می توانید متن های وب سایت خود را اصلاح کنید و به یک محتوای قابل درک و کامل برسانید. شما بهتر است برای تولید محتوا در وب سایت خود زمان بگذارید. بهتر است از توانایی های خود در این زمینه استفاده کنید. متن های طولانی شما می بایست تمامی جوانب را در نظر بگیرد. شما در هنگام نگارش بهتر است کیفیت نگارش خود را حفظ کنید ، بهتر است اصلاحات مناسب را بر روی متون خود اعمال کنید. شما برای تشخیص اشتباهات نگارشی خود می توانید از نرم افزارهای مختلف استفاده کنید. یکی از این نرم افزارهای Grammarly می باشد که به شما در تشخیص اشتباهات تان کمک می کند. علاوه بر موارد گفته شده شما می توانید از یک دوست یا همکار بخواهید که متن شما را مطالعه کند و اشکالات شما را بیان کند. قطعا یک دوست معتمد می تواند در نگارش یک متن بدون عیب و نقص بسیار موثر باشد.

  •  آزمودن اشکال

شما بهتر است در سایت خود از فرم هایی استفاده کنید که کاملا سفارش سازی شده باشد. بهتر است از فرمهای مختلف مانند فرم تماس ، فرم اشتراک استفاده کنید تا کار شما به درستی انجام شود. فرم های جدیدی که به وب سایت خود اضافه می کنید قبل از انتشار کلی آن را تست کنید تا از صحت آن اطمینان حاصل کنید. اگر در تست های انجام شده مطمئن شدید که فرمها به درستی کار می کند بهتر است به کاربران خود پاسخ دهید که نظرهای ارسال شده از طریق فرم پاسخ داده می شود. در این زمینه بهتر است پاسخ خودکار را فراموش نکنید. بهتر است در هنگام ثبت فرم عبارت متشکرم یا عبارت های مختلف را در نظر بگیرید. بهتر است یک یادداشت عالی پس از ثبت فرم برای مشتریان خود در نظر بگیرید. این امر باعث می شود تا مشتریان بدانند که نظر آنها ثبت شده است.

  • مراقب CTA (فراخوان برای اقدام) باشید

شما می بایست از عناصر مختلف برای دعوت کردن کاربران به سایت خود استفاده کنید ، می توانید از ترفندهای مختلف برای کشیدن کاربر به سایت خود استفاده کنید. باید دقت کنید که فراخوان شما برای دعوت مشتریان و کاربران به سایت شما می بایست جذاب باشد و جلب توجه کند.

  •  تصاویر وب سایت را بهینه کنید

همیشه تاکید شده است که در استفاده از عکس ها دقت کنید چرا که بهینه کردن عکس ها در سایت باعث می شود تا سرعت لود سایت افزایش پیدا کند. عکس های شما باید مناسب و دارای حجم کم باشد. اندازه استفاده شده بسیار مهم است و تاثیر زیادی در لود سایت دارد. شما اگر می توانید با عکس های کوچک منظور خود را برسانید بهتر است از عکس های کوچک استفاده کنید و از قرار دادن عکس های بزرگ اجتناب کنید. چرا که یکی از مهم ترین فاکتورهای رشد سایت سرعت لود آن می باشد.