راهنمای قیمت طراحی سایت و برآورد هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی

هزینه طراحی سایت فروشگاهی ، یکی از موارد بسیار مهم در طراحی سایت قیمت طراحی سایت می باشد که خیلی از افراد درگیر آن هستند. اصلی ترین هزینه ای که شما می بایست برای داشتن یک سایت انجام دهید مربوط به طراحی آن می باشد. هر شرکتی برای طراحی سایت های مختلف دارای قیمت های متفاوت می باشد که همین امر باعث می شود تا افراد برای داشتن یک سایت مناسب دچار سردرگمی شوند. تعرفه های مختلف و متفاوتی که شرکت های گوناگون ارائه می دهند باعث می شود تا افراد با مشکل مواجه شوند. خیلی از افراد به دنبال شرکت هایی هستند که دارای کار مناسب و قیمت مناسب تر باشد. از همین رو پیدا کردن شرکتی که دارای هزینه های بهتر باشد یکی از دغدغه کارفرمایان می باشد.

اگر شما هم سری به سایت های طراحی بزنید قطعا با عبارت هایی نظیر طراحی سایت با کیفیت ، تحویل پرسرعت ، پشتیبانی 24 ساعته و … مواجه خواهید شد که شما را وسوسه می کند تا به سراغ این شرکت ها بروید. به صورت کلی چگونه می توان هزینه های سایت را تخمین زد؟ بر چه اساس می توان تشخیص داد که فعالیت های شرکت مورد رضایت ما می باشد یا خیر؟ ما در این مقاله به دنبال نشان دادن راهی هستیم تا شما برای ساخت ارزان قیمت سایت خود از این راه ها بهره بگیرید. برای شروع کار ما در مورد 15 ایده پولسازی از اینترنت برای شما خواهیم گفت. ما در این مقاله می خواهیم در مورد سوالاتی که در ذهن شما در مورد طراحی سایت و قیمت های آن می باشد پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مانند: قیمت طراحی سایت فروشگاهی چقدر می باشد؟ هزینه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی با استفاده از CMs آماده چقدر است؟ تعرفه راه اندازی فروشگاه اینترنتی اختصاصی چقدر است؟ هزینه طراحی سایت سفارشی با وردپرس یا جوملا چقدر است؟

تعرفه طراحی سایت

خیلی از افراد در طراحی سایت به دنبال طرح های گران قیمت هستند و برخی دیگر طرح های ارزان قیمت را انتخاب می کنند. زمانی که شما می خواهید ایده های خود را به ثمر بنشانید بهتر است با طراحی سایت این کار را انجام دهید. برای طراحی سایت بهتر است به دنبال روش های مقرون به صرفه در طراحی سایت باشید. خیلی از افراد به تصور اینکه برای طراحی سایت می بایست هزینه های گزافی را پرداخت کنند از ایجاد سایت دست می کشند. شما در ابتدای کار می بایست به دنبال هزینه های کم و اقتصادی باشید. شما اگر در طراحی سایت هزینه های هنگفتی را انجام دهید باز هم در ابتدا در نقطه شروع کار هستید. از نظر موتورهای جستجو تفاوت زیادی بین طراحی سایت با قیمت بالا و طراحی سایت با قیمت پایین وجود ندارد. در همه طراحی ها قطعا سئو داخلی رعایت می شود. برای موتورهای جستجو نظیر گوگل زیبایی قالب و طراحی شما مطرح نیست. استفاده کردن از اسکرپیت های خاص و خفن و افکت های جالب اهمیت ندارد و باعث گیرایی بالای سایت شما نمی شود. مطلب و محتوا در مرحله اول برای گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است. گوگل به محتوای شما نمره می دهد. گوگل زمانی به شما و سایت شما اهمیت می دهد که بداند محتوای مناسبی را برای کاربران آماده می کنید. قطعا برای دیده شدن در صفحات اول گوگل بر روی محتوای خود کار کنید.

گوگل

اگر به دنبال ایجاد محتوای مناسب برای وب سایت خود باشید قطعا گوگل شما را در نتایج از همه ی سایت ها بالاتر نشان خواهد داد ، حالا می خواهد شما برای طراحی سایت خود چند میلیون هزینه کرده باشید یا خیر. این میان مهم رعایت استاندارد های تولید محتوا می باشد. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که گوگل از کجا متوجه محتوای مناسب سایت شما می شود؟ چطور می توان متوجه شد که موتورهای جستجو چند دقیقه در سایت شما هستند و زمان صرف سایت شما می کنند؟

برای اینکه گوگل از محتوای شما آگاه شود معیارهای مختلفی دارد. شاید به جرات بتوان گفت گوگل 200 پارامتر گوناگون را در این زمینه به کار می گیرد. سه پارامتر گوگل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اگر بخواهیم این سه پارامتر را نام ببریم می توان به میزان ماندگاری کاربر در سایت شما ، نرخ خروج کاربران از سایت شما و تعداد صفحات باز شده توسط هر کاربر اشاره کرد. به عنوان مثال اگر شخصی وارد سایت شما شود و ده دقیقه در سایت شما بماند و بیش از 5 صفحه باز کند گوگل متوجه می شود که این کاربر با سایت شما بدین صورت ارتباط برقرار کرده است و بر همین اساس و پارامترها به سایت شما رتبه می دهد. شاید علاقه مند باشید که بدانید چطور می توان این پارامترها را در سایت خودمان تشخیص دهیم. باید بگوییم که ابزارهای مختلفی برای این کار وجود دارد که معتبرترین آنها گوگل آنالیتیکس و سیمیلار وب است.

از بحث اصلی خارج نشویم ، تا به اینجای کار به زبان ساده به شما گفته ایم که داشتن یک سایت با طراحی بی نظیر ملاک پیشرفت نیست و هیچ کمکی در جذب ترافیک به شما نخواهد کرد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای شروع کار از یک سایت معمولی شروع کنید. بهتر است برای یک طراحی معمولی شرکتی را انتخاب کنید که قطعا دارای پشتیبانی پایدار ، مشتریان زیاد و قدمت و سابقه زیاد باشد.

هزینه ساخت وب سایت و تعرفه طراحی سایت اختصاصی

شما در این روش به شرکت هایی مراجعه می کنید که دارای طراحی سایت اختصاصی باشد و این شرکت ها از نو تمام کدنویسی ها را برای شما به صورت اختصاصی انجام می دهند. هسته اصلی فروشگاه شما نیز کدنویسی می شود و از سیستم های متن باز مانند وردپرس در هسته سایت شما استفاده نمی شود. در واقع تمامی موارد از بیخ و بن کدنویسی مجدد می شود. هر امکاناتی که به آن نیاز دارید مجدد نوشته می شود. در این روش نمی توان تعرفه مشخصی برای کار در نظر گرفت. هر شرکت بنا به کارهایی که قصد دارد برای شما انجام تعرفه را مشخص می کند. دیده شده است که برخی افراد هزینه های بالای سی الی چهل میلیون را برای این نوع طراحی در نظر گرفته اند و برخی دیگر با ده میلیون کار شما را انجام می دهند. این روش بسیار هزینه بر ، پردردسر است. یکی از معایب این روش رفت و برگشت های فرسایشی می باشد که شما را کلافه می کند و قطعا از خیر آن خواهید گذشت.

طراحی سایت به روش کاستومایز و کد نویسی از صفر چه معایبی دارد؟

اگر بخواهید کدنویسی سایت را از صفر تا صد انجام دهید به 6 ماه زمان نیاز خواهید داشت. هزینه ی این کار همانطور که اشاره شد بسیار زیاد می باشد. حداقل یک تیم 2 یا سه نفره می بایست بر روی پروژه شما کار کنند. شما تا ابد به شرکت های انجام دهنده طراحی وابسته خواهید بود. برای امکانات جدیدی که در آینده در نظر می گیرد می بایست از شرکت کمک بگیرید. به دلیل کد نویسی انجام شده به صورت صفر تا صد مشکلات زیادی در طراحی رخ می دهد. به دلیل بسته بودن کدنویسی شما برای هر تغییری نیازمند شرکت اصلی خواهید بود. در این موارد دیده شده است که به دلیل تمرکز شرکت بر روی موارد فنی سئو داخلی ضعیفی انجام می شود.

تعرفه ساخت وب سایت و هزینه ایجاد فروشگاه آنلاین با CMS های آماده

اگر پروژه خود را به یک شرکت حرفه ای بسپارید هزینه ای که بر شما تحمیل می شود حدود 3.5 تا 10 میلیون تومان می باشد. این مقدار بسته به امکاناتی که می خواهید متغییر است. اگر طراح تک نفره کار شما را انجام دهد کار شما بین 700 تا 2 میلیون تومان متغییر است. اگر طراح شما یک دانشجوی تازه کار باشد هزینه تحمیلی شما بین 200 تا 600 هزار تومان خواهد بود. بهتر است از دادن طراحی سایت به دانشجو و تازه کار خودداری کنید. ممکن است دانشجو به دلیل عدم توانایی کامل نتواند پروژه شما را به صورت کامل با اتمام برساند. بهتر است برای طراحی سایت کار خود را به یک شرکت معتبر برسانید.

روش محاسبه قیمت در طراحی سایت با روش فریلنسرها :

می خواهیم در این بخش روش محاسبه قیمت در طراحی سایت با روش فریلنسرها را بیان کنیم:

 • قیمت قالب از فروشگاه های قالب های وردپرس بین 50 تا 300 هزار تومان
 • قیمت خرید هاست معتبر یک گیگ هاست حدود 200 تا 350 هزار تومان
 • قیمت خرید هاست از یک شرکت ضعیف حدود 20 تا 50 هزار تومان
 • قیمت دامنه کام حدود 120 هزار تومان
 • قیما دامنه آی آر 5 هزار و 500 تومان
 • قیمت افزونه و بسته های اضافی مورد نیاز حدود 50 تا 200 هزار تومان
 • قیمت افزونه پرداخت آنلاین وردپرس 35 هزار تومان
 • خرید قالب و هاست جداگانه برای ارزان شدن ساخت سایت!

خیلی از افراد به دنبال راه هایی هستند تا هزینه ساخت سایت آنها کاهش پیدا کند. برای این امر اقدام به خرید قالب می کنند. در این حین به دلیل عدم آشنایی در دام هاستینگ های ضعیف افتاده و یک هاست ارزان قیمت خریداری می کنند. این امر باعث می شود تا صدمات زیادی به سایت وارد می شود. چه خطرهایی سایت شما را تهدید می کند؟

به عنوان اولین گزینه باید بیان کنیم که به دلیل استفاده از قالب های نامعتبر ممکن است سایت شما آلوده شود و بعد از راه اندازی وب سایت خود سایت شما به شدت افت کند. بهتر است قالب های آماده را دانلود نکنید چرا که مشکلات زیادی گریبان گیر شما می شود. خیلی از افراد قالب های آلوده را برای دانلود رایگان قرار می دهند که به ضرر شما تمام می شود. به عنوان دومین گزینه باید بیان کرد که برای خرید قالب بهتر است از سایت های معتبر اقدام کنید و هاست خود را از یک شرکت هاستینگ معتبر خریداری کنید. شاید بگویید خب دیگر مشکل حل است؟ اما باید بگوییم خیر چرا که اگر قالب شما دچار مشکل شود شما می بایست به دنبال فروشنده قالب باشید و مشکل خود را با وی در میان بگذارید که قطعا فروشنده مشکل را گردن هاستینگ می اندازد. زمانی که به شرکت هاستینگ مراجعه می کنید در پاسخ می گویند که هاست ما هیچ مشکلی ندارد و به فروشنده قالب مراجعه کنید. این وسط شما بین هاست و فروشنده قالب پاسکاری می شوید. شاید بپرسید در این زمان چه کاری از دست ما ساخته است؟ شما می توانید از سرویس سایت ساز ویزمیز استفاده کنید.

شرکت های طراحی سایت ارزان قیمت قابل اطمینان هستند؟

نمی توان به صورت کلی پاسخ گفت ، شما می بایست به شرکت نگاه کنید. بهتر است برای داشتن یک سایت خود را وابسته به یک شخص نکنید چرا که ممکن است به دلیل تغییر شغل و مهاجرت طراح از دسترس شما خارج شود و سایت شما برود روی هوا. پس بهتر است همان ابتدا قدم خود را محکم بردارید. خیلی از افراد با همین اشتباهات کوچک سایت خود را از دست داده اند و درآمد خود را نابود کرده اند. اگر به سراغ شرکتی باشید که معتبر باشد و سابقه کاری بالایی داشته باشد قطعا خیال شما از این بابت راحت است. شرکت هایی که بالای 5 سال طول عمر دارند و مشتریان و پرسنل و تشکیلات مناسبی دارند قطعا برای میزبانی سایت شما مناسب هستند. چرا که این نوع از شرکت ها بقای خود را در خدمات رسانی به شما می دانند. در این بین زمانی که صحبت از طراحی سایت ارزان می شود باید مراقب کلاهبرداران باشید. خیلی از افراد در کمین هستند تا با ارائه قالب های بی کیفیت و آماده ، هاست های ارزان شما را فریب دهند. خیلی از این افراد پشتیبانی خاصی نسبت به خدمات خود ارائه نمی دهند. این افراد سفارش طراحی سایت شما را قبول می کنند و پس از دریافت هزینه کار شما را استارت می زنند اما پس از تحویل کار پشتیبانی مناسبی را ارائه نمی کنند. این امر باعث می شود تا شما پس از بروز اولین مشکل در وب سایت خود با خلا پشتیبان مواجه شده و دیگر نتوانید سایت خود را جمع و جور کنید. بهتر است به توصیه های گفته شده در این مقاله به دقت عمل کنید تا شما هم این موارد را تجربه نکنید. ما سعی داریم تجارت خود را بدون چشم داشت برای شما بیان کنیم تا شما بتوانید تصمیم درست تری را برای سایت خود اتخاذ کنید.

پس ارزان ترین و بهترین روش برای ایجاد وب سایت چیست؟

شاید به جرات بتوان گفت که استفاده از سایت ساز ویزمیز یکی از بهترین و ارزان ترین روش هایی است که امروز می توانید برای ساخت وب سایت خود از آن استفاده کنید.

 • بهترین راهکار برای طراحی سایت ارزان قیمت و باکیفیت :

شما اگر بخواهید از روش های مناسب و ساده و بدون دردسر وب سایت خود را طراحی کنید بهتر است از سایت ساز استفاده کنید. استفاده از سایت ساز بدون دردسر می باشد و دارای مزایای زیادی است. کسب و کار خود را به وسیله سایت ساز ایجاد کنید. سرویس های سایت ساز با حذف پیچیدگی هایی که به آن اشاره شده است باعث می شود تا در ظرف چند ثانیه سایت فروشگاهی خود را ایجاد کنید.

 • انواع سایت سازها در ایران و جهان :

یکی از راه هایی که در ایران و جهان برای ایجاد وب سایت از آن استفاده می شود سایت ساز می باشد. سایت ساز یک روش استاندارد بوده که خیلی از افراد برای ایجاد سایت خود از آن استفاده می کنند. سایت ساز ویکس یکی از این نرم افزارها می باشد که دارای 120 میلیون کاربر می باشد. افراد و سایت های مطرح زیادی به کمک سایت ساز ویکس سایت خود را راه اندازی کرده اند. استفاده از سایت ساز یک روش عالی برای طراحی سایت می باشد. پس می توانیم نتیجه بگیریم که برای ایجاد بدون دردسر سایت می توانید از ابزار سایت ساز استفاده کنید. سایت سازهای های مختلفی در جهان و همچنین ایران وجود دارد که شما می توانید سایت خود را به کمک آن طراحی کنید. برخی از این سایت ساز ها که شما می توانید از آن به صورت عالی استفاده کنید بدین شرح است: وبلی، وبز ، سکیوراسپیس ، سی فایو ، سازیتو ، ویزمیز ، بیداک و …

 • قیمت طراحی سایت و ساخت فروشگاه با سایت سازها :

ساده ترین راه برای ایجاد سایت شما که بدون نیاز به طراح و هاستینگ باشد استفاده از سایت ساز می باشد. نکته ی مهمی که در این زمینه می بایست به آن توجه کنید این است که شما می بایست سایت سازی را انتخاب کنید که دارای امکانات کامل تری باشد. اکثر سایت سازها از وردپرس پشتیبانی می کنند و برای ایجاد سایت شما هیچ محدودیتی نخواهید داشت. شما می توانید به کمک سایت ساز ویزمیز به راحتی سایت خود را با تمامی امکانات راه اندازی کنید. سایت ساز ویزمیز اجازه نصب مخرب ها را به شما نخواهد داد.

به جرات می توان گفت قیمت طراحی سایت به وسیله ابزارهای سایت ساز زیر یک میلیون تومان می باشد. یکی از قدیمی ترین سایت سازهایی که شما می توانید با آن کار کنید ویزمیز می باشد. تعرفه ها را می توانید در سایت ویزمیز مشاهده کنید. شما به کمک ابزار سایت ساز ویزمیز می توانید به راحتی و در عرض چند دقیقه سایت خود را طراحی کنید. وب سایت های زیادی توسط ابزار ویزمیز ایجاد شده است. ویزمیز با بهره گیری از وردپرس امن و بهینه باعث شده است تا طرفداران زیادی کسب کند. شما می توانید حتی بدون دانش برنامه نویسی و طراحی سایت خود را به آسانی طراحی کنید. بسته های اقتصادی و طرح های مختلف و متنوعی در ویزمیز وجود دارد که شما بسته به نیاز خود می توانید هر یک را انتخاب کنید. ویزمیز برای استفاده از ابزار خود مهلت تست برای شما در نظر گرفته است. شما می توانید در این مدت تست سایت خود را به سهولت راه اندازی کنید. در این مدت راه اندازی سایت اگر از نحوه کار با ابزارها راضی بوده باشید می توانید با پرداخت هزینه ای اندک سایت خود را به صورت کامل خریداری کنید و بر روی سایت خود کار کنید. شما با انتخاب پنل های مختلفی که در سایت می باشد نیاز خود را مرتفع کنید.

همانطور که اشاره شد سریع ترین و ارزان ترین راه برای راه اندازی یک وب سایت استفاده از سایت ساز می باشد که شما می بایست به آن توجه کنید. شاید برای خیلی از افراد سوال باشد که از کجا باید شروع کرد و برای انتخاب یک سایت ساز مناسب چه عواملی را باید درنظر گرفت. از کجا مطمئن شویم که سایت ساز دارای اعتماد می باشد و بهترین انتخاب ما بر اساس چه معیاری تنظیم می شود؟ در ادامه می خواهیم در مورد این سوالات صحبت کنیم.

 • آیا مشتریان سایت ساز ویزمیز را می شناسید؟

سایت های بزرگ زیادی هستند که با استفاده از ابزار ویزمیز سایت خود را راه اندازی کرده اند ، تا به امروز 27 سایت بزرگ که از جمله ی آنها خبرگزاری های مختلف می باشد با ویزمیز همکاری می کنند.

سایت سازهای خارجی

 • در سایر کشورها از چه روشی برای طراحی سایت ارزان قیمت استفاده می شود؟

قیمت طراحی سایت برای همه ی افراد مهم می باشد ، در کشورهای اروپایی نیز همیشه به دنبال روش هایی هستند که هزینه های آنها کاهش پیدا کند. برای همین کدنویسی از ابتدا منسوخ شده است. آنها به دنبال روش هایی هستند که بتوانند وقت و هزینه خود را ذخیره کنند. چرا که هزینه های زیاد باعث پیشرفت سایت نمی شود. برای همین امر به سراغ سایت ساز های مختلف می روند. همانطور که بالا اشاره شد سایت ساز ویکس بیش از 120 میلیون کاربر دارد که شما می توانید این آمار را در جستجوگر گوگل مطالعه کنید.

رشد زیاد استفاده از سایت سازها نشان می دهد که روند درستی در پیش گرفته شده است ، از همین رو در ایران نیز برای طراحی سایت از سایت سازهای مختلف استفادده می شود. هر کدام دارای خدمات متفاوتی می باشند.

در انتها:

اگر به دنبال راهی هستید که می خواهید در زمان و هزینه های خود به شکل ویژه ای صرفه جویی کنید بهتر است از نرم افزار های سایت ساز ویزمیز استفاده کنید.