یکی از شیوه های تقویت سایت برای سایت شما استفاده از شیوه های متعدد سئو می باشد. شما برای رتبه بندی سایت خود نیازمند برخی تکنیک های سئو هستید تا بتوانید بازدید سایت خود را افزایش دهید. برخی از سایت ها با بهره گیری از تکنیک های جالب و به جا باعث پیشرفت سایت خود می شوند. در همین حین دیگر سایت ها ممکن است با استفاده از شیوه های اشتباه باعث شوند تا سایت رو به افول پیش برود.

برخی از سایت های سعی دارند با روش خرید بک لینک و استفاده از سئوکلاه سیاه سایت خود را پیشرفت دهند و برخی دیگر با استفاده از روش های طبیعی سعی دارند سایت خود را به سوی پیشرفت هدایت کنند. اگر شما بخواهید از روش های صحیح به خواسته های خود برسید باید برخی نکات را به شکل ویژه رعایت کنید. ما می خواهیم در این نوشته در مورد ترفندهای افزایش بازدید سایت مطالب جالبی را برای شما قرار دهیم.

8 تکنیک جالب و کارآمد برای لینک سازی و ساخت بک لینک

8 تکنیک جالب و کارآمد برای لینک سازی و ساخت بک لینک

لینک سازی (link building) چیست؟

لینک سازی به دو دسته اصلی تقسیم می شود :

  • لینک سازی داخلی از طریق ایجاد شبکه های لینکی در داخل وب سایت ما انجام می شود. شما در متن های درج شده در سایت خود به دیگر سایت ها لینک می دهید. شما می بایست روال صحیح قرار دادن لینک را رعایت کنید تا مخاطب شما در حین خواندن مطالب شما دچار اذیت و آزار نشود.
  • لینک های خارجی یا بک لینک موردی است که خیلی از افراد به آن اهمیت می دهند. بک لینک همان لینکی می باشد که یک سایت از سایت دیگر دریافت می کند. بک لینک باعث بالا رفتن رتبه ی سایت شما می باشد. بک لینک ها با تاثیر گذاری بر روی موتورهای جستجو می توانند باعث ایجاد بهبود در سایت شما شوند. موتورهای جستجو با تاثیر پذیری از فاکتورهای مختلف نتایج سایت شما را در گوگل و سایر موتورها منتشر می کنند. به صورت دقیق نمی توان معیار اثرات بک لینک را اندازه گیری کرد. در طول زمان تاثیرپذیری بک لینک نشان داده می شود.

بک لینک

بک لینک خریداری شده توسط شما باید دارای کیفیت بالایی باشد. کیفیت بک لینک معیار مهمی در خرید آن می باشد. باید دقت کنید که بک لینک ها دارای آتوریتی بالایی باشند تا بتوانند بر روی سایت شما تاثیر بگذارند. شما می توانید برای بهبود تاثیرات بک لینک از سایت هایی که مرتبط با شما هستند بک لینک خریداری کنید ، سایت های مرتبط با سایت شما می توانند اثرگذاری بیشتری در الگوریتم امتیاز دهی و رتبه بندی گوگل داشته باشند. بک لینک به مانند یک مکالمه در فضای اینترنت می باشد. با ذکر مثال می خواهیم این جمله را برای شما معنا کنیم ، به عنوان مثال یک سایت در مورد یک موضوع محتوایی تولید می کند و وب سایت دوم محتوایی با نظر مخالف در مورد وب سایت اول ایجاد می کند و به مطلب وب سایت اول لینک می دهد. اگر مطلب سایت دوم بیشتر مورد توجه واقع شود و در سایت های دیگر بک لینک دریافت کند در عین حال شاید باور نکنید اما بر روی وب سایت اول نیز موثر است. زیرا ارزش بک لینکی که دریافت کرده است بالاتر می رود و شکل تصاعدی به خود می گیرد.

اگر تا به اینجا کار با واژه بک لینک آشنا شده اید ما می خواهیم در ادامه ی نوشته یک سری ترفند اصولی را برای شما توضیح دهیم. برای اجرای این ترفندها نیاز به دقت دارید تا بتوانید مو به مو مطالب را اجرا کنید و موفقیت سایت خود را افزایش دهید.

ایجاد یک کتاب تخصصی اختصاصی

شما می توانید با ایجاد یک کتاب تخصصی و اختصاصی نیازهای فضای مجازی را تامین کنید شما با این کار باعث می شوید تا بقیه سایت ها با ذکر منبع کتاب های شما را به صورت دانلود در سایت خود قرار دهند. این امر باعث می شود تا شما بک لینک رایگان از سایت های معتبر دریافت کنید. شما می توانید کتاب های خود به سایت های دانلود کتاب معرفی کنید و می توانید با هزینه ای اندک بک لینک های قوی و متناسب با سایت خود دریافت کنید.

وبلاگ وبسایت خود را ایجاد کنید

شما برای اینکه بتوانید پیشرفت مناسبی در این زمینه داشته باشید قطعا نیازمند وبلاگ خواهید بود. نباید تاثیرسئوی وبلاگ را بر وب سایت خود دست کم بگیرید. با ایجاد وبلاگ و قرار دادن لینک های سایت خود به صورت فالو یا نو فالو به راحتی رتبه کلمات کلیدی خود را بهبود ببخشید. شما بهتر است مدت زیادی بر روی وبلاگ خود کار کنید تا رتبه ی وبلاگ و وب سایت شما افزایش پیدا کند.

آموزش های تصویری

شما می توانید با ساخت آموزش های تصویری برای مطالب خود بازگشت کاربر را افزایش دهید چرا که آموزش های تصویری باعث می شود تا مخاطبین بیشتری جذب کنید. همچنین با آموزش های تصویری باعث می شوید تا کاربر در سایت شما به مدت طولانی تر باقی بماند. این امر به سود سایت شما خواهد بود.

یک سرویس رایگان ایجاد کنید

خیلی از افراد با قرار دادن یک سرویس رایگان مانند دامنه رایگان در سایت خود باعث می شود تا هزاران سایت دیگر به وب سایت مورد نظر لینک دهند. این کار بسیار سخاوتمندانه به نظر می رسد. شما می توانید با قرار دادن یک سرویس رایگان ترافیک مناسبی دریافت کنید.

ارسال نظر در سئو سایت

یکی از روش های هوشمندانه برای پیشرفت سایت می توان به این روش اشاره کرد. خیلی از افراد گمان می کنند که نظر دادن دیگر منسوخ شده است اما باید بگوییم اینطور نیست. نظر دادن در سایت هایی که مرتبط با سایت شما باشد بسیار کارآمد می باشد. بهتر است در هنگام نظر دادن در سایت های دیگران نظر خود را به صورت نو فالو مطرح کنید چرا که در صورت حذف نظرات شما از طرف مدیر سایت مشکلی برای سایت شما ایجاد نمی شود.

پست مهمان

شاید قرار دادن پست های مهمان تاثیر زیادی بر سایت شما نداشته باشد اما هنوزم بی تاثیر نیست. شما می توانید با قرار دادن یک پست در سایت های قدرتمند و گذاشتن لینک به صورت نوفالو می توانید لینک سازی خاص خود را انجام دهید.

محتوای خاص تولید کنید

سعی کنید محتوای اختصاصی تولید کنید. شما با تولید محتوای اختصاصی به سایت های دیگران به صورت غیر مستقیم اجازه می دهید که محتوای شما را کپی کنند. این امر باعث می شود تا در موتورهای جستجو در رتبه های بالا قرار گیرید.

مصاحبه کنید

یکی از روش های کسب و به دست آوردن بک لینک قرار دادن مصاحبه می باشد. شما می توانید برای افزایش اعتبار سایت خود با اعضای مهم مصاحبه ای را ترتیب دهید. این امر باعث می شود تا بتوانید از تکنیک های افزایش بازدید استفاده کنید.

انجمن های سئو

اگر شما دارای تخصص خاص باشید می توانید به راحتی با ایجاد انجمن های مختلف و قرار دادن مطالب خاص از دانش خود به راحتی لینک سازی کنید. چرا که دیگران با کپی کردن مطالب شما به دنبال دیده شدن هستند.

ثبت سایت در دایرکتوری ها

سعی کنید سایت تازه تاسیس خود را در موتورهای جستجو مختلف ثبت کنید. تنها این کار را برای موتور جستجوی گوگل انجام ندهید.

نرم افزار رایگان

شما می توانید با ایجاد یک نرم افزار آندروید رایگان تعداد زیادی لینک دریافت کنید. سایت های زیادی هستند که با قرار دادن نرم افزار خود توانسته اند رتبه ی سایت خود را افزایش دهند.

عکس های موثر ایجاد کنید

خیلی از افراد از تاثیر عکس در مطلب خود بی خبرند. باید بدانید که عکس ها می تواند تاثیر زیادی بر سایت شما داشته باشد. دیده های بصری جالب باعث می شود تا افراد بیشتر در سایت شما بمانند. شما می توانید با قرار دادن عکس های موثر در سایت خود کاربران را جذب سایت کنید.

لینک های edu/gov :

ثبت بک لینک از سایت های ذکر شده بسیار دشوار می باشد اما همیشه راه های گوناگونی برای گرفتن بک لینک وجود دارد. باید توجه داشته باشید که گوگل به این گونه از سایت ها اهمیت خاصی می دهد. شما می توانید با ثبت نام در سایت های این چنینی و فعالیت در فروم های مختلف نظر خود را به عنوان بک لینک ثبت کنید.

اینفوگرافیک ها

استفاده از نمودارهای اطلاعاتی باعث می شود تا لینک بیلدینگ سایت شما تکمیل شود پس بهتر است از اینفوگرافیک ها غافل نشوید.

برند سازی کنید

سعی کنید برای سایت خود برندسازی انجام دهید. خیلی از افراد هستند که با برند سازی های مختلف باعث پیشرفت سایت خود شده اند. پس برندسازی را نادیده نگیرید.

شبکه های اجتماعی

بهتر است هیچ وقت شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید ، شبکه های اجتماعی مختلف می توانند برای لینک سازی بسیار مفید باشند.

گرفتن بک لینک از خود سایت

شما می توانید به راحتی در سایت خود طراحی های مختلفی انجام دهید تا کاربران بتوانند مطالب دوست داشتنی شما را در شبکه های اجتماعی منتشر کنند.

استفاده از پادکست

اگر مطالب شما طولانی باشد خیلی از افراد حوصله خواندن آن را ندارند بهتر است برای این کار پادکست ایجاد کنید. فایل صوتی راه گشا برای این مشکل می باشد.

از دوستانتان بخواهید شما را لینک کنند

بهتر است به صورت دوستانه از دوستان خود بخواهید که به شما لینک دهند. این کار باعث می شود تا به صورت رایگان لینک دریافت کنید.

لینک های داخلی

هیچ وقت نباید لینک های داخلی را دست کم بگیرید ، شاید این نوع از لینک ها به اندازه لینک های خارجی موثر نباشند ولی قطعا بی ارزش نیستند.

لینک های شکسته (Broken Links) مفید

لینک های شکسته به لینک هایی گفته می شود که شما را به صفحه درست هدایت نمی کند. پیوندهای سایت هدفشان هدایت کردن کاربران به صفحه مورد نظر می باشد. گاهی به خاطر بی دقتی های انجام شده لینک ها شکسته می شوند. شما می بایست لینک های شکسته سایت خود را پیدا کنید و لینک های مناسب را جایگزین آن کنید. در برخی اوقات دیده شده است که قرار دادن لینک های شکسته به عنوان لینک موثر می باشد.

لینک شکسته به anchor text link یا پیوند های متنی گفته می شود که شما را به صفحه ی درستی هدایت نکنند.

گرفتن لینک از ویکی پدیا

شما می توانید از ویکی پدیا لینک دریافت کنید. شما ابتدا می بایست اعتمادسازی های مناسب را انجام داده تا در لیست سیاه قرار نگیرید و سپس می توانید از ویکی پدیا لینک دریافت کنید.