آموزش فروش محصولات فروشگاهی در تلگرام

فروش در تلگرام ، یکی از موارد سودمند در افزایش درامد شما از طریق کسب و کار های اینترنتی تلگرام می باشد .در این مطلب قصد داریم نحوه ی فروختن محصولات از طریق تلگرام را آموزش دهیم با ما همراه باشید .

آموزش فروش در تلگرام و نکات ضروری برای افزایش فروش محصولات

آموزش فروش در تلگرام و نکات ضروری برای افزایش فروش محصولات

تلگرام ، یکی از شبکه های اجتماعی است که کاربران بسیار زیادی از آن استفاده می کنند و توانسته قسمتی از زندگی روزانه ی ما را به خود اختصاص دهد . با وجود مانع ها و مشکلاتی که در مسیر استفاده از برخی شبکه های اجتماعی در ایران وجود دارد ، تلگرام یکی از این پیام رسان های محبوب و مورد استفاده می باشد که می توان از آن برای افزایش درامد از طریق فروش کالا ها به صورت آنلاین استفاده کرد .

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه مواردی نیاز دارد

 

برای اینکه بتوانید محصولات خود را در فروشگاه ساز تلگرام بفروشید ابتدا باید مراحل زیر را طی کنید :

  • برای تلگرام خود فروشگاه اینترنتی طراحی کنید :

فروش در تلگرام ، برای فروش آنلاین اول باید یک فروشگاه اینترنتی طراحی کنید تا مشتری ها بتوانند به صورت برخط هزینه ی کالای انتخابی را بپردازند . چون مبلغ کالا به طور برخط توسط تلفن همراه فرستاده می شود . پس باید یک وب سایت با نام دامین جذاب و سامانه فروشگاهی  کاربردی تاسیس کنید .

  • یک کانال یا گروه بسازید :

فروش در تلگرام ، برای این کار یک گروه تشکیل دهید و اقوام و دوستان و نزدیکان را در آن عضو کنید یا اینکه یک کانال تشکیل داده و نام دامین فروشگاه خود را روی آن قرار دهید . روش دوم کارامد تر است .

  • در کانال تلگرامی که ساخته اید محصولات خود را نمایش دهید :

فروش در تلگرام ، در صورت بهره نگرفتن از سامانه های ربات تلگرام خودکار مثل ربات تلگرام فروشگاهی ، محصولاتتان را در کانال  فروشگاهی که در تلگرام ساخته اید معرفی کنید . در صورت داشتن فروشگاهی بزرگ با محصولات بسیار ، بهتر است تمام محصولات خود را معرفی نکنید ؛ زیرا این کار فقط حجم داده های کانال شما را افزایش می دهد . فقط باید پر طرفدار ترین و یا به روز ترین محصولات خود را معرفی کنید . مورد قابل توجه این است که عکس و اطلاعات مربوط به محصول را به همراه لینک صفحه ی آن محصول در وب سایت خود ، قرار دهید تا مشتری بتواند به صفحه ی کالا در وب سایت رفته و خرید خود را به طور مستقیم از همان جا انجام دهد .

  • محصولات خود را معرفی کنید :

فروش در تلگرام ، کانال ، ربات یا یک گروه تلگرامی زمانی کارامد است که اعضای زیادی داشته باشد . برای افزایش شمار اعضای خود می توانید کانال یا ربات خود را در وب سایت های معروف و یا کانال هایی با شمار اعضای بالا تبلیغ کنید . البته برای اینکه مشتریان سابق خود را برای عضویت در کانال خود دعوت کنید ، می توانید به وسیله ی ماژول تلگرام لینک کانال یا ربات خود را در فروشگاه اینترنتی تان بگذارید .

آموزش فروش در تلگرام و نکات ضروری برای افزایش فروش محصولات

آموزش فروش در تلگرام و نکات ضروری برای افزایش فروش محصولات

  • کانال خود را شلوغ نکنید :

فروش در تلگرام ، دریافت پیوسته ی پیام ها در تلگرام به خصوص هنگام استراحت برای همه  ناخوشایند است . به همین خاطر بهتر است برای جلوگیری از بی صدا یا ترک کردن کانال توسط اعضا ،با ملاحظه ی زمان ، تنها پیام های سودمند و معرفی محصولات پر طرفدار و خاص خود را در کانال قرار دهید . بنابراین می توانید برای فروختن محصولات خود از یک ربات تلگرام بهره ببرید که پیام ها را تنها با درخواست خود فرد بفرستد .

  • مسیر های دیگر هم قرار دهید :

همواره همراه معرفی محصولات تان یک شماره ی تماس یا ایمیل برای مشاوره و راهنمایی کاربرانی که تجربه ی خرید به صورت اینترنتی را ندارند قرار دهید .

  • فعالیت در سایر شبکه های مجازی :

تمامی فعالیت های بیان شده را می توانید در سایر شبکه های مجازی مانند :Twitter ، Linkedin ، Face book، و شبکه های اجتماعی ایرانی بکار بگیرید .

ارائه از فروشگاه ساز پرسی شاپ