آشنایی با فروشگاه ساز مجنتو و اینکه چرا برای ساختن یک فروشگاه اینترنتی از مجنتو بهره می گیرند ؟

فروشگاه ساز مجنتو ، مجنتو (magento ) فروشگاه سازی است که دسترسی به تمامی بخش های آن امکان پذیر است و به صورت رایگان فعالیت می کند . هم اکنون بیشتر از 200 هزار فروشگاه اینترنتی در سراسر جهان با بهره گیری از مجنتو به صورت برخط برای خود درآمد زایی می کنند . طبق بررسی ها از هر 4 نفر ، 1 نفر با استفاده از مجنتو فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کرده است .

مجنتو یک فروشگاه ساز قوی است که با بهره گیری از فریمورک زند و mysql به اجرا درامده است .

برخی از صفت هایی که باعث متمایز شدن مجنتو شده اند عبارتند از : منعطف بودن و قدرتمندی آن برای تولید سفارش خواسته شده ، افزایش راندمان برای عملکرد موتور های جستجو گر و وسایل ساماندهی گوناگون به منظور ساماندهی بروشورها و کالا ها . برای اینکه متوجه شوید به چه علت هایی بهتر است برای تاسیس فروشگاه اینترنتی از مجنتو بهره بگیرید ادامه ی مطلب را مطالعه کنید .

فروشگاه ساز مجنتو و تمامی مزیت های این فروشگاه ساز قدرتمند

فروشگاه ساز مجنتو و تمامی مزیت های این فروشگاه ساز قدرتمند

 

10 مورد برتری مجنتو در راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 

 • مجنتو انعطاف پذیر است .

فروشگاه ساز مجنتو ، استفاده از مجنتو برای همه رایگان می باشد ؛ می توان به راحتی آن را بر روی دستگاه خود نصب کرد و در هر شرایطی از آن بهره برد . برای متوجه شدن شیوه ی نصب مجنتو بهتر است از ویدیو ی آموزشی نصب آن دیدن کنید . در صورت دسترسی شما به کارشناس خود می توانید با افزودن کد مجنتو ، به فروشگاه اینترنتی امکانات مورد نظر و تازه بیفزایید و فروشگاه خود را قدرتمند تر کنید . علاوه بر آن می توان از امکانات قابل اضافه ی مجنتو بهره ببرید .

راهنمای ساخت فروشگاه اینترنتی چیست؟ 

 

 • مجنتو از یک گروه عظیم حمایت می کند .

فروشگاه ساز مجنتو ،  گروهی عظیم از متخصصان در هر نقطه ای روی زمین در مجنتو فعالیت می کنند که این یکی از دلایل انعطاف پذیری مجنتو می باشد که سبب شده فروشگاه ساز مجنتو با امنیت و سرعت بیشتری نسبت به گذشته فعالیت کند .

 

پشتیبانی مجنتو

 

 • مجنتو مخصوص فروشگاه اینترنتی طراحی شده است .

فروشگاه ساز مجنتو ، مجنتو از همان اول کار مخصوص فروشگاه اینترنتی تولید شد و این در حالی است که همه ورد پرس را به صورت یک cms  تمام عیار می شناسند اما ورد پرس به منظور ساماندهی اطلاعات اجرا شده و برای فروشگاه اینترنتی گزینه ی کاملا کارامدی نیست . البته می توان ورد پرس را به فروشگاه اینترنتی بدل کرد ، برای این کار باید از افزونه ای به اسم ووکامرس بهره برد .

 

 • مجنتو قابلیت حمایت از بسیاری از کسب و کار ها را دارد .

مجنتو علاوه بر اینکه برای کسب و کار های کوچک کارامد است از کسب و کار های بزرگ هم پشتیبانی می کند . نگران نباشید اگر فروشگاه اینترنتی گسترش یابد به این سامانه هیچ آسیبی نمی رسد چونکه مجنتو دقیقا برای همین موارد اجرا و ساخته شده است . به همین خاطر است که شمار زیادی از شرکت های عظیم که اکثرا مراحل فروش دشواری دارند از مجنتو بهره می برند .

 

 • مجنتو توانایی زیادی در پیاده سازی دارد .

فروشگاه ساز مجنتو ، با زیر نظر گرفتن مواردی چون مدت زمان بارگزاری صفحه ، مدت زمان پیاده سازی کوئری ها و باقی فاکتور های پیاده سازی در می یابیم که مجنتو در این موارد هم بهترین است . در فروشگاه اینترنتی شما فقط با چند لحظه مکث در انجام سفارشات ممکن است کاربرانی که احتمال دارد مشتری شما شوند دیگر پشیمان شده و فروشگاه شما را ترک کنند . مجنتو با بهره گیری از روش های عالی کش کردن همچون varnish و باقی شیوه های بهبود عملکرد دیتا بیس ، باعث بی عیب شدن فروشگاه اینترنتی شما می شود .

 

 • مجنتو انعطاف پذیر است .

مجنتو یک سامانه متن باز (open source ) دارد پس یک کارشناس مجنتو با بهره گیری از تجارب جالب و خاص می تواند فروشگاه اینترنتی اش را با در نظر گرفتن احتیاجاتش به شکل سفارشی بسازد .

 

چرا مجنتو؟

 

 • مجنتو قابلیت داشتن همزمان چند فروشگاه را به شما می دهد .

فروشگاه ساز مجنتو ، یکی از قابلیت هایی که مجنتو در اختیار شما قرار می دهد این است که شما می توانید با بهره گیری از یک سامانه ی فروشگاهی ، چندین فروشگاه اینترنتی با امکانات مورد نظرتان داشته باشید .همچنین می توانید همه ی قسمت های فروشگاه ، سازماندهی حساب ، رکورد های مشتری ها و…. را تنها با استفاده از یک صفحه ی مدیریت سازماندهی کنید .

 

 • مجنتو بر اساس قوانین سئو برنامه ریزی شده است .

فروشگاه ساز مجنتو ، مجنتو یک سامانه ی سازماندهی محتوای کاملا متناسب برای سئو می باشد که طبق برنامه ای از پیش تعیین شده طبق اصول سئو سازماندهی و اجرا شده است که مواردی چون تولید طرح سایت xml ، گوگل آنالیتیک و…. را در اختیار ما قرار می دهد .

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه مواردی نیاز دارد

 • مجنتو دارای افزونه ی سئو می باشد .

افزونه های گوناگونی برای سئو ساخته شد که مشهورترین شان افزونه ی seo suit ultimate  است که شرکت mageworks  آن را ارائه داده است .

مواردی که این افزونه در اختیار ما قرار می دهند عبارتند از :

 • بهبود عملکرد داده های متا
 • Rich snippets عالی مجنتو
 • استفاده از سئو برای لایه های ناوبری صفحات
 • استفاده از سئو برای صفحه های سنجش کالا
 • برطرف کردن مشکلات محتوای مکرر
 • طرح وب سایت <HTML/XML وسعت داده شده
 • لینک های متقابل داخلی یا خارجی
 • گزارش های کامل سئو
 • لیبل های <Hreflang برای فروشگاه های دارای چندین زبان
 • سئو ریدایرکت جدید

  

 • مجنتو امکان افزودن چندین زبان را به فروشگاه شما می دهد .

یکی از موارد ارائه شده توسط مجنتو ، توان افزودن چندین زبان به فروشگاه اینترنتی شماست که با استفاده از آن می توانید محصولات خود را به شکل جهانی بفروشید .

 

 • مجنتو از گونه های مختلف کالا ها حمایت می کند .

با استفاده از مجنتو می توان هر چیزی که قابل فروش باشد همچون کالا های قابل لمس یا حتی پرونده های قابل دریافت را فروخت.اگر تمایل دارید با کالا های مجنتوآشنا شوید ، پیشنهاد می کنیم ادامه ی مطلب را مطالعه کنید .

 

magento چیست

 

کالا های قابل تولید در مجنتو

فروشگاه ساز مجنتو ، برنامه ریزی مجنتو به گونه ای انجام شده که توان تولید گونه های مختلف کالا های ساده ، قابل دانلود ، کالا های قابل پیکر بندی و… را در اختیار ما قرار می دهد که در ادامه شما را با این محصولات آشنا می کنیم .

 

کالا های ساده : محصولاتی هستند که نقش ، سایز و رنگ مخصوص خود را دارند .

 

 کالا های قابل دانلود : کالا هایی هستند که به شکل دانلودی فروخته می شوند یعنی وقتی که کاربر مبلغ این کالا را فرستاد ، لینک دانلود آن برای وی فرستاده می شود .

 

کالا های قابل پیکر بندی :  کالا هایی اند که قابلیت های مخصوص خود همچون رنگ ، اندازه و… را دارند . مثلا شما در میان کالا های خود گونه ای تلفن همراه دارید که در چهار رنگ و به شکل تخت و انعطاف پذیر موجود است . با بهره گیری از خدمات ارائه شده ی مجنتو می توانید برای هر کدام از آنها با توجه به نقش و گونه ی متفاوت آن ، مبلغ متفاوت و تصویر خاصی بگذارید .

 

نحوه ی استفاده از مجنتو

به دلیل در دسترس نبودن آموزش فارسی کار با مجنتو ، کاربران علاقه مند به مجنتو برای کار با آن دچار مشکل اند و به گونه ای از آن واهمه دارند .

 

وب سایت هایی که از مجنتو بهره می برند .

فروشگاه ساز مجنتو ، در این قسمت می خواهیم تعدادی از وب سایت هایی که از مجنتو برای تاسیس فروشگاه اینترنتی خود بهره می برند معرفی کنیم . یکی از آنها ، یک وب سایت مشهور در زمینه ی فوتبال می باشد ؛ فروشگاه وب سایت لیورپول که با استفاده از مجنتو کالا های خود را به فروش می رساند .

وب سایت بعدی ، وب سایت تخفیفان می باشد که یک وب سایت ایرانی است و یکی از گسترده ترین فروشگاه های ایران به شمار می رود که در زمینه ی تخفیف کالا ها خدمات عرضه می کند .

 

مقام مجنتو در دنیا

فروشگاه ساز مجنتو ، در تحقیقی که در سال 2018 انجام شد و فروشگاه ساز هایی که در سراسر دنیا از نظر جستجو و علاقه مندی با هم مقایسه شدند ، مقام اول به مجنتو داده شد و در مقام های بعدی به ترتیب ووکامرس ، شاپی فای و اوپن کارت جای گرفتند . 

 

میزان امن بودن مجنتو

فروشگاه های اینترنتی فراوانی در سرتاسر جهان از فروشگاه ساز مجنتو بهره می برند که قطعا هکر ها به آنها دست اندازی می کنند . غالبا این دست اندازی ها به منظور اسپم کردن وب سایت ، فیشینگ و یا سرقت داده های افراد صورت می گیرد . مجنتو برای پیشگیری از این دست اندازی ها و یا هک شدن فروشگاه ، در مدت های زمانی پچ های امنیتی برای ورژن های گوناگون خود انتشار می کند و شیوه هایی برای پیشگیری از هک شدن و استفاده های غیر قانونی از فروشگاه های اینترنتی را شرح می دهد .

در اکثر موارد هک شدن وب سایت ها به cms بکار برده شده ربطی ندارد و بدلیل انجام ندادن قوانین امنیتی در وب سایت است .

 

لایه ی ناوبری مجنتو و جداسازی کالا ها

فروشگاه ساز مجنتو ، با بهره گیری از خدمات قابل دسترسی مجنتو امکان تعیین صفت های بی پایان برای کالا ها و تعیین گروه های ویژگی های کالا وجود دارد .

برای درک این موضوع فرض کنید در فروشگاه خود هم لب تاب و هم مبل می فروشید . مسلما ویژگی های لب تاب و مبل دقیقا مثل هم نیستند . گروه های ویژگی پاسخ این مسئله است که مجنتو ارائه داده که طبق آن می شود گروه های مختلف را تعیین کرد و در هر کدام صفت های آن کالا را شرح داد . در بخش ویژگی های مجنتو می توان تعیین کرد که کدام یک از صفت های کالا در لیست جداسازی نشان داده شود . که با فعال کردن این مورد ، مورد آن صفت در لیست جداسازی کالا های شما در لایه ی ناو بری افزوده می شود .

 

طرح ریزی فروشگاه اینترنتی با استفاده از مجنتو

یکی از عرضه کننده های امکانات مجنتو پارکد است که دقیقا به طور کامل در زمینه ی مجنتو و ارتقای کسب و کار های اینترنتی فعالیت می کند و در صدد آن است که کار خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد . برای آگاهی از هزینه ی طرح ریزی وب سایت با استفاده از مجنتو با پشتیبان پارکد تماس بگیرید و مشاوره ی رایگان دریافت کنید .

 

جواب پرسش های پی در پی درمورد مجنتو   

شمار کالا های قابل ساختن در مجنتو : اجازه دارید تا بی نهایت محصول با صفت های دلخواه در مجنتو تولید کنید بی آنکه مسئله ای در پروسه ی وب سایت پیش بیاید .

سرور مورد نیاز در مجنتو : نوع سرور و هاست به شمار مشتری ها و کاربر های فروشگاه اینترنتی مرتبط است . در صورت کم تعداد بودن کاربران خود می توانید از هاست های اشتراکی به منظور تاسیس وب سایت مجنتوی خود بهره ببرید .

حمایت مجنتو از سامانه های پرداخت اینترنتی : مجنتو از همه ی سامانه های پرداخت اینترنتی حمایت می کند .

وجود شیوه های گوناگون برای فرستادن محصول در مجنتو : شیوه های گوناگونی را می توان در مجنتو برای فرستادن کالا ها قرار داد که مشتری بنابر خواسته ی خودش یکی را برگزیند مثل الوپیک و تیباکس .

چگونگی سئوی مجنتو : سئوی وب سایت مرتبط با فعالیت های شما در وب سایت می باشد . ولی مجنتو بخاطر به وجود آوردن صفت های سئو در وب سایت یکسری راهکار ها پیش بینی کرده است . در صورتی که نیازمند موارد عالی هستید کافی است به دنبال افزونه ی سئوی مجنتو باشید .

نتیجه گیری : با اینکه فروشگاه ساز های بی شماری وجود دارند که نحوه ی انجام کار با آنها نسبت به مجنتو بسیار راحت تر است ، اما میزان منعطف بودن ، حمایت از کسب و کار های کوچک و بزرگ ، سرعت لود شدن آنها بسیار کمتر از مجنتو بوده و هیچ یک امکانات بیشتر از احتیاجات فروشگاه های اینترنتی را تامین نمی کنند .

حال که مجنتو را شناختید ، برای بزرگتر کردن کسب و کار خود به جمع فروشگاه های اینترنتی که از مجنتو بهره می برند بپیوندید .