طراحی سایت ، داشتن یک سایت بهینه و مناسب یک دغدغه می باشد و دغدغه بعدی این موضوع می باشد که چگونه سایت خود را بروز نگه داریم و امروزی به نظر برسیم. می خواهیم در این نوشته در مورد ترفندهای جالب برای طراحی سایت صحبت کنیم. با سایت ساز ویزمیز همراه باشید.

میکرو انیمیشن‌ها را دریابید

نخستین ترفندی که برای طراحی سایت خلاقانه می توان نام برد استفاده از میکرو انیمیشن ها می باشد. شاید در ذهن خود مرور کنید که میکرو انیمیشن چیست. اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم میکرو انیمیشن ها حالتی هستند که باعث روان سازی حرکات می شوند و به مثابه ی علامت هایی می باشند که باعث می شوند تا حرکت مخاطب را در یک مسیر مشخص هدایت می کنند. به بیان دیگر میکرو انیمیشن ها باعث می شوند تا توجه کاربر به سمت وب سایت شما جلب شود. اگر بخواهیم یک نمونه مثال ساده در این زمینه بزنیم می توان به تغییر رنگ دکمه در سایت اشاره کرد. ترفند فوق هر چند ساده به نظر می رسد اما باعث جلوه های خاصی در سایت شده و راهنمای کاربر می باشد.

وب سایت‌تان را Mobile friendly طراحی کنید

می دانیم که استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت ها در حال افزایش می باشد. اگر کاربر بخواهد با موبایل یا تبلت وارد سایت شما شود ، سایت شما باید ریسپانسیو باشد. اگر می خواهید بازدید بیشتری داشته باشید باید وب سایت خود را به صورت ریسپانسیو در بیاورید. گوگل به ریسپانسیو سایت اهمیت زیادی می دهد. برای این امر شما می بایست یک سری از فاکتورها را بر روی وبسایت خود اعمال کنید. به عنوان نمونه سرعت بارگذاری وب سایت شما باید کنترل شود و اگر زمان زیادی برای بالا آمدن طول میکشد باید کاهش پیدا کند. Mobile friendly حالتی می باشد که گوگل به آن امتیاز می دهد. زمانی که وبسایت شما دارای ریسپانسیو مناسب باشد کاربران می توانند به راحتی با اسکرول افقی در آن به تمامی مطالب و دسته ها دسترسی داشته باشند. این موضوع برای موتورهای جستجو دارای اهمیت ویژه ای می باشد.

طراحی سایت و ترفند های جالبی که میتوانید خلاقانه از آنها استفاده کنید

طراحی سایت و ترفند های جالبی که میتوانید خلاقانه از آنها استفاده کنید

رنگ‌های چشمگیر انتخاب کنید

انسان دارای حواس 5گانه می باشد که هر کدام تاثیر زیادی در جلب توجه افراد دارد. رنگ یکی از مهمترین عواملی است که چشم انسان به آن توجه می کند ، اگر رنگ های استفاده شده در طراحی وبسایت شما چشمگیر باشد باعث ایجاد جلب توجه کاربر می شود. داشتن رنگ های خاص باعث ایجاد برند در ذهن کاربر می شود. شما می توانید در طراحی وب سایت خود از رنگ های متنوع استفاده کنید. می توانید برای بخش های مختلف خود از رنگ های چشمگیر بهره بگیرید.

به عکس اکتفا نکنید

خیلی از افراد در پست های خود تنها به عکس اکتفا می کنند. امروزه اهمیت ویدیوها نباید دست کم گرفته شود. عکس ها همیشه گویا نیستند ، چرا که ما برای انتقال مفاهیم نیازمند ویدیو هستیم. شما می توانید با استفاده از ویدیوها اطلاعات را به بهترین شکل انتقال دهید. اگر می خواهید سایت خود را خلاقانه کنید بهتر است از محتوای ویدیویی نیز استفاده کنید. باید دقت کنید که استفاده از ویدیوها در وبسایت باعث کندی سرعت لود سایت نشود. توجه داشته باشید که با اعمال ویدیو در سایت خود می توانید کاربر را در زمان های بیشتری در سایت خود نگه دارید. این امر باعث بهبودی رتبه الکسای سایت شما خواهد شد. بهتر است برای جلوگیری از کاهش سرعت وب سایت خود از ویدیوهایی استفاده کنید که حداکثر حجم 6 مگابایت دارند.

http://www.wizmiz.ir/create-site/

سنت شکنی کنید

همیشه روند تکراری در هر کاری باعث می شود تا خیلی زود به آن عادت کنیم. عادت کردن باعث توجه کمتر به موضوع می شود. شما می توانید در اعمال مطالب خود در سایت تجدید نظر کنید و خلاقانه عمل کنید. می توانید برای ایجاد تنوع در سایت متون خود را به همراه تصاویر به صورت ضربدری قرار دهید. در این حالت شما می بایست عکس را سمت چپ و متن را در کنارش بنویسید. در پاراگراف بعدی همین کار را برعکس تکرار کنید. عکس را در سمت راست و متن را در سمت چپ قرار دهید. این ترکیب باعث زیبایی بیشتر و باعث سنت شکنی می شود. حتی شما می توانید ایده های ذهنی خود را برای انتشار پست های جدید اعمال کنید.