موضوع : چرا باید سایت داشته باشیم؟

سایت ، خیلی از افراد می خواهند همچنان برای پیشرفت به شیوه سنتی عمل کنند ، این افراد باید توجه کنند که این امر خیلی مناسب نمی باشد ، چرا که مخاطره آمیز است. با پیشرفت روز افزون اینترنت بهتر است کسب و کار خود را در دنیای اینترنت گسترش دهید. اینترنت بستری را مهیا کرده است که بتوانید با هزینه های اندک کسب و کار خود را به شیوه ای نوین در دنیای اینترنت گسترش دهید. ما در این نوشته می خواهیم به شما بگوییم که چرا باید سایت داشته باشید؟ شاید شما بعد از خواندن این مقاله به این موضوع پی ببرید که داشتن یک سایت برای گسترش کسب و کار لازم می باشد. در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید.

شاید تا به اینجای کار در مورد ضرورت داشتن یک وبسایت اطلاعات کاملی نداشته باشید. شما می توانید با ایجاد یک وب سایت و یا یک فروشگاه اینترنتی کسب و کار دوم خود را در فضای بزرگ اینترنت راه اندازی کنید. شعبه دوم شما می تواند دارای مشتریان مجازی باشد و هزینه ای که برای ایجاد شعبه دوم انجام خواهید داد بسیار ناچیز است. شما می توانید با هزینه زیر یک میلیون تومان یک شعبه در دنیای اینترنت برای خود داشته باشید که بسیار عالی به نظر می رسد. شما برای مشتری آوردن نیاز به شخص خاصی ندارید چرا که موتورهای جستجو به شما کمک خواهند کرد. شما می بایست محتوای مناسبی تولید کنید تا مشتریان به سمت سایت شما سرازیر شوند. در واقع این خود شما هستید که با نوشتن محتوای مناسب در سایت خود مشتریان را مجبور می کنید که به سمت سایت شما بیایند.

با توجه به موارد گفته شده در بالا آیا حاضر هستید شعبه دوم فروشگاه و کسب و کار خود را در دنیای بزرگ اینترنت ایجاد کنید؟ اگر هنوز هم قانع نشده اید ما در ادامه می خواهیم مزایای داشتن یک سایت را برای شما شرح دهیم.

سایت چیست و چرا امروزه باید یک وب سایت داشته باشیم

سایت چیست و چرا امروزه باید یک وب سایت داشته باشیم

  • مزایای داشتن یک سایت حرفه ای

اگر شما در دنیای سنتی خود یک خدمات ارائه می دهید می توانید خدمات خود را به صورت مجازی برای مشتریان مجازی نیز انجام دهید. در واقع شما می توانید از اینترنت سفارش دریافت کنید و برای مشتریان انجام دهید. این امر باعث می شود تا دیگران در سراسر کشور با هنر شما آشنا شوند و مشتریان زیادی کسب کنید. شما می توانید با ایجاد یک فروشگاه عالی که به نفع خود شما می باشد به راحتی محصولات ایجاد شده خود را به فروش برسانید. فروشگاه شما در دنیای اینترنت به صورت 24 ساعته فعال خواهد بود. مشتریان با مراجعه به فروشگاه شما می توانند به راحتی محصولات سایت را مشاهده کنید و اطلاعات آن را مطالعه کنند و سپس اقدام به خرید آنلاین کنند. پنل مدیریتی شما به گونه ای خواهد بود که شما می توانید به آسانی محصولات خود را بر روی سایت مدیریت کنید. شما می توانید از سطح فروش در سطح محلی خارج شده و به سطح بین المللی پیش بروید.

  • طراحی سایت یک روش اطلاع رسانی جدید

در زمان های گذشته برای معرفی محصولات از روش های سنتی مانند کاتالوگ استفاده می شده است ، در کاتالوگ تصاویر و توضیحات کافی درج شده تا دیگران بتوانند با مشاهده آن به اطلاعات محصول دست پیدا کنند. در روش های نویت شما می توانید با طراحی یک سایت در دنیای اینترنت این امر را به شیوه ای نوین انجام دهید. شما قادر خواهید بود در روش نوین فیلم و عکس های بیشتری برای محصولات خود در نظر بگیرید.

یکی از محدودیت های کاتالوگ در این بود که شما کاتالوگ های چاپ شده را می توانستید بین تعدادی معدودی از افراد تقسیم کنید. در حالی که در وب سایت شما با داشتن یک فضای عالی می توانید محصولات خود را به میلیون ها نفر نمایش دهید. شما در واقع با داشتن یک وب سایت مناسب به راحتی می توانید محصولات خود را در معرض دید عموم مردم قرار دهید. کاتالوگی که به صورت سنتی مورد استفاده قرار می گرفته است امروزه به شیوه ای دیگر در معرض دید مردم قرار می گیرد.

  • طراحی سایت حوزه بازاریابی شما گسترش می یابد

شما در صورت داشتن یک وبسایت مناسب که دارای محتوای اختصاصی باشد می توانید موتورهای جستجو را مجبور کنید که کسب و کار شما را به افرادی بیشتری نمایش دهند. موتورهای جستجو به صورت هوشمند عمل کرده و بهترین ابزار برای شما می باشند. افراد برای رفع نیازهای خود امروزه به سراغ جستجوی محصولات در دنیای اینترنت هستند ، همین امر باعث می شود تا شما با داشتن رتبه مناسب در تیررس آن افراد قرار بگیرید. طراحی سایت باعث می شود تا توسط افراد زیادی دیده شوید.

همانطور که از عنوان پیداست دقیقا شما با ایجاد سایت محدودیت مکانی که امروز در آن هستید از بین خواهد برد ، چرا که کسب و کار نوین شما فراتر از شهر و محل زندگی شما خواهد بود. شما با داشتن یک سایت دیگر دغدغه ی مکان را نخواهید داشت. کاربر با یک کلیک از هر کجای ایران که باشد وارد سایت شما می شود. می تواند به راحتی از خدمات ارائه شده توسط شما استفاده کند. حتی خیلی از افراد به دلیل نداشتن فضا و هزینه های مکان به ایجاد سایت اقدام کرده و موفق بوده اند چرا که به راحتی و بدون صرف هزینه برای مکان و اجاره ی آن توانسته اند خدمات خود را در چارچوب یک وب سایت به دیگران و مشتریان ارائه دهند.

  • با ایجاد وب سایت، همیشه در دسترس هستید

زمانی که شما در یک مکان اقدام به ارائه خدمات می کنید پس از گذشت ساعت اداری و یا نهایت شب می بایست استراحت کنید و دیگر درآمدی نخواهید داشت. چرا که بازه زمانی شما محدود می باشد. اما شما با داشتن یک وب سایت به راحتی می توانید به صورت 24 ساعته فعال باشید.

  • طراحی سایت چگونه است

شاید پس از خواندن مزایای ایجاد وب سایت و گسترش کسب و کار تصمیم گرفته باشید که طراحی سایت انجام دهید. طراحی سایت به شیوه های مختلفی امکان پذیر است. شما می بایست با توجه به نیاز و هزینه هایی که می خواهید انجام دهید سایت خود را ایجاد کنید.

شما برای اینکه بتوانید یک سایت مختص خود داشته باشید بهتر است ابتدا یک دامنه ی مناسب با یک اسم زیبا برای وب سایت خود انتخاب کنید ، بهتر است ابتدا مشخص کنید که حیطه ی فعالیت شما در چه زمینه ای می باشد. اگر می خواهید به راحتی و بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهید بهتر است یک هاستینگ مناسب انتخاب کنید. انتخاب هاست مناسب یکی از دغدغه ی افراد می باشد چرا که اگر هاست شما عالی نباشد قطعا در ادامه با مشکل مواجه خواهید شد. شما بعد از انتخاب هاست می بایست شرکتی را انتخاب کنید تا بتواند با توجه به نیازهای شما ، طراحی سایت را برعهده بگیرد. شرکت های زیادی در دنیای اینترنت وجود دارند که طراحی سایت انجام می دهند. هر کدام دارای نمونه کارهای مختلف و متفاوت می باشند. شما پس از انتخاب شرکت طراحی سایت مناسب می بایست به صورت رسمی با آنها قرارداد ببندید تا در ادامه با مشکل مواجه نشوید.

زمانی که وب سایت شما توسط شرکت به شما تحویل داده شد شما می بایست با ورود اطلاعاتی که از هاست خریداری کرده اید وارد پنل مدیریت خود شوید ، بهتر است عملیات سئو را بر روی وب سایت خود برای بهینه شدن آن انجام دهید. سئو باعث می شود تا رتبه ی شما در موتورهای جستجوی بالا برود. شما پس از قرار دادن مطالب اختصاصی مشاهده خواهید کرد که مشتریان به سمت وب سایت شما هدایت می شوند و از کالا و خدمات شما دیدن می کنند. هر چه بتوانید بهتر کار کنید قطعا مشتریان بیشتری خواهید داشت.

  • با هزینه کم می توان طراحی سایت باکیفیت انجام داد؟

باید به جرات بگوییم بله ، چرا که در روش ذکر شده شما می بایست ابتدا یک شرکت مناسب برای طراحی سایت خود انتخاب کنید و با شرکت قرارداد بسته تا بعد از گذشت چند ماه سایت خود را تحویل بگیرید. این در صورتی می باشد که شرکت طراح بدقولی نکرده باشد. این روش کمی زمانبر می باشد و هزینه آن زیاد است. روش دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با صرف چند دقیقه وقت و هزینه ناچیز سایت دلخواه خود را راه اندازی کنید. سرویس های سایت ساز و فروشگاه ساز مختلف وجود دارند که شما می توانید به راحتی یک سایت استاندارد راه اندازی کنید. از قالب های موجود در این نرم افزارها استفاده کنید و در عرض چند دقیقه سایت خود را نصب کنید. خیلی از افراد در سراسر دنیا از نرم افزار سایت ساز استفاده می کنند چرا که بسیار راحت تر از روش اول می باشد و همچنین دردسر آن کمتر است. اگر می خواهید برای ایجاد سایت دردسر خاصی نداشته باشید بهتر است از نرم افزارهای سایت ساز استفاده کنید چرا که یکپارچه می باشد و به صورت اتوماتیک مراحل را برای شما انجام می دهد. شما می توانید حتی تغییرات را به راحتی بر روی سایت خود اعمال کنید.