سایت فروشگاه ساز چیست؟

سایت فروشگاه ساز ، در زمان های گذشته اگر شما قصد زدن فروشگاه اینترنتی را داشتید بسیار کارتان سخت و دشوار بود چرا که هیچ گونه ابزار خاصی برای ساخت به نام فروشگاه ساز وجود نداشت و ساخت همه چیز از اول تا آخر کار با خودتان بود که این کار هم هزینه بر بود و هم زمان زیادی می خواست. اما در حال حاضر اوضاع متفاوت‌تر می باشد. با وجود فروشگاه ساز ها شماقادر به ساخت  یک فروشگاه اینترنتی در کمتر چند ساعت بسازید که تمامی خدمات و امکانات و موارد مورد نیاز لازم، را در اختیارتان قرار دهد. کار شما فقط این می باشد که محصولات را وارد فروشگاه کرده تا مشتریان جذب سایت شما شوند.به دلیل در دسترس نبودن منابع درست و کاملی درباره ی فروشگاه ساز ها و انتخاب از بین آن‌ها، ما تصمیم داریم خودمان تمام دانشمان را در  دسترس شما عزیزان قرار دهیم.

سایت فروشگاه ساز چیست و چه کاربردی در اینترنت دارد

سایت ساز چیست – تفاوت بین سایت ساز های آنلاین و آفلاین

سایت فروشگاه ساز چه کاربردی دارد؟

هنگام شروع راه اندازی فروشگاهی آنلاین ابتدا باید سیستمی در اختیار داشته باشید که بتوانید فروشگاه را مدیریت کنید و به واسطه‌ی آن محصولات را وارد فروشگاه کنید و انبار خود را برای موجودی بررسی کرده ، کوپن های تخفیف مشخص کنید و خریدهای مشتریان را پیگیری نمائید. سیستم هایی که مختص ساختن فروشگاه‌های اینترنتی می‌باشند که قرار است همه ی آنچه مورد نیاز فروشگاه های اینترنتی شما است در اختیار شما قرار دهد. با وجود این فروشگاه سازان ساخت فروشگاه کامل و با کیفیت و کاربردی  برای شما آسان خواهد بود و در کمترین زمان به بازار الکترونیکی آنلاین وارد شوید و به رقابت بپردازید. اما باید بگوئیم که فروشگاه سازها تعدادشان کم نیست و هنگامی که تصمیم شما انتخاب یک سیستم فروشگاهی خوب باشد، متوجه می شوید که چندین انتخاب پیش رویتان قرار گرفته است ،سیستم هایی که هر کدام مزیت ها و معایبی دارند. یک مشکل دیگر  که بر سر راه وجود دارد عدم بودن هیچگونه اطلاعات کاملی درباره ی این فروشگاه سازها است. به همین علت ما تصمیم داریم با یک سری نکات آموزشی ، بهترین و کارآمدترین آنها را به شما معرفی کنیم.قبل از شروع ابتدا به بیان انواع  سیستم هایی که مختص فروشگاه سازی است و تفاوت هایشان می پردازیم.

فروشگاه ساز های رایگان چگونه خدمات خود را اراده میدهند

دو نوع سایت فروشگاه ساز

سیستم هایی که مختص فروشگاه ساز‌ی هستند به دو گروه  کلی تقسیم خواهند شد. تعدادی از آنها به صورت متن باز در اختیارتان قرار دارند و تعدادی دیگر به صورت اجاره ای یا اشتراکی.

سیستم‌های فروشگاه ساز متن باز

این فروشگاه ها اسکریپت هایی هستند که رایگان در اختیارتان قرار خواهند گرفت و چون کد آنها قابلیت دسترسی دارد می توان اتمام آن را ویرایش کرد. این فروشگاه ساز متن باز روی هاست شما نصب می شود و برای استفاده نیازمند اندکی مهارت و تخصص می باشد.می توانید این مهارت را از طریق منابع مختلف کسب کنید یا از شخصی که در این زمینه اطلاعات دارد کمک بخواهید.

درآمد این سایت فروشگاه ساز ها از کجا می آید؟

وقتی شما فروشگاه ساز متن باز استفاده کنید بدون شک به امکانات گوناگون احتیاج دارید. در ابتدا لازم است که یک پوسته مناسب خریداری شود همچنین نیاز دارید این سیستم را به یکی از درگاه‌های پرداخت بانکی مجهز سازید و نیاز به یک افزونه در این زمینه خواهید داشت. یادتان نرود که هنگام به مشکل خوردن سیستم کسی به شما در پیدا کردن راه حلی برای مشکلات کمک نخواهد کرد مگر استخدام فردی برای انجام کارهای مربوط به سایت.

سایت فروشگاه ساز چیست و چه کاربردی در اینترنت دارد

سایت فروشگاه سازهای متن باز مشهور در داخل ایران.

تمامی فروشگاه سازهای متن باز داخل ایران که قابل استفاده هستند نیز در واقع ترجمه ی اسکریپت های خارجی می باشند. اسکریپت هایی که در دنیا معتبر و معروفیت خوبی بدست آورده اند .

 • ساخت فروشگاه با ووکامرس : در حقیقت ووکامرس یک افزونه فروشگاه ساز برای cms ورد پرس می باشد.
 • ساخت فروشگاه با جوملا : این اسکریپت روی cms جوملا پیاده شده است و به آن قابلیت ساخت فروشگاه اضافه می کند.
 • ساخت فروشگاه با پرستاشاپ
 • ساخت فروشگاه با اپن کارت
 • ساخت فروشگاه با مجنتو
 • ساخت فروشگاه با دروپال

سایت  فروشگاه ساز های اجاره ای(S.a.a.S)

این اسکریپت ها طبق اجاره کار می کنند. یعنی شما در مقابل گرفتن سیستم و خدماتش ، یک هزینه ی سالانه به سیستم پرداخت می کنید. به این اسکریپت ها به اصطلاح SaaS می گویند. هنگام استفاده ی شما از این سیستم اشتراکی ، هاست سایت شما روی این سرویس وجود دارد و تمامی خدمات لازم را از شرکت سازنده فروشگاه ساز دریافت خواهید کرد. اگرچه به کار بردن این اسکریپت ها رایگان نمی باشد اما به جای آن هزینه های دیگر مانند خرید پوسته برای سایت ، افزونه ، استفاده از یک طراح سایت و اجاره ی هاست را نمی خواهد بپردازید. همچنین ساخت فروشگاه و فرا گرفتن کار با این  سیستم نیز آسان تر از سیستم های متن باز است. قابل ذکر است که با خرید یک اسکریپت فروشگاه ساز اجاره ای دیگر خیال شما آسوده است که دارای یک پشتیبانی ماهر هستید. همچنین توسعه و ویرایش سایت شما نیز بسیارآسانتر خواهد بود.

سایت فروشگاه ساز اجاره ای مشهور در ایران

فروشگاه سازهای اجاره ای در دنیا کم نیستند . از برترین آنها می توان Shopify و BigCommerce  را نام برد اما خدمات آن ها در داخل ایران قابل استفاده نیست.

مطرح ترین فروشگاه سازهای موجود در ایران شامل :

 • ساخت فروشگاه با پرتال

 • ساخت فروشگاه با سبد خرید

 • ساخت فروشگاه با بیدک

 • ساخت فروشگاه با سازیتو

 • ساخت فروشگاه با کاموا

کدام  نوع  از این دو سیستم مناسب تر می باشند؟

در ابتدای این مقاله تفاوت این دو نوع  اسکریپت فروشگاه ساز متن باز و اجاره ای را برایتان شرح دادیم اگر هنوز هم در انتخاب آنها مردد هستید قابل ذکر است که نوع سیستم بستگی به خواسته ها و سطح توانایی تان دارد. فروشگاه سازهای اجاره ای با توجه به سادگی و داشتن پشتیبانی مناسب کسانی است که مبتدی و تازه کار هستند ولی سیستم های متن باز به خاطر داشتن قابلیت ویرایش ، شما می توانید هر نوع تغییری را در آن بدهید. اگر یک انتخاب قطعی می خواهید بهتر است تمام سیستم ها را باهم مقایسه کنید و مشاهده کنید که چه اسکریپتی از میان آنها طبق خواسته و نیازهای شما می باشند. خودتان را درگیر نوع سیستم نکنید به این توجه داشته باشید که آیا سیستم مورد نظر توانایی پاسخ به نیازهای شما را دارد یا خیر ؟