ساخت سایت با وردپرس

ساخت سایت ، شما اگر بخواهید سریع ترین روش ساخت سایت وردپرس را فرا بگیرید بهتر است از نرم افزارهای سایت ساز استفاده کنید. نرم افزارهای سایت ساز می توانند به شما کمک کنند تا سایت خود را در کمترین زمان ممکن ایجاد کنید. با فراگیر شدن سایت های اینترنتی زیاد و همچنین افزایش استفاده مردم از اینترنت شما می توانید با ایجاد سایت خود کسب و کار خود را رونق ببخشید. وب سایت های مختلف هر روز در حال متولد شدن می باشند. طراحی سایت یک امر ضروری در دنیای امروزی محسوب می شود. شما می بایست به همراه موج جمعیت حرکت کنید و برای خود یک سایت زیبا و حرفه ای طراحی کنید. شما در میان انبوهی از روش ها چطور می توان تشخیص دهید که کدام روش برای ساخت سایت مناسب تر می باشد؟ ما می خواهیم در این نوشته به شما سریع ترین و بهترین روش ساخت سایت با وردپرس را توضیح دهیم. در صورت تمایل به شما پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید.

ساخت سایت با سیستم وردپرس بدون دردسر و سریع

 • راه اول در مسیر طراحی سایت با وردپرس

اگر بخواهیم به عنوان اولین روش ، شیوه سنتی را توضیح دهیم باید بگوییم که شما می بایست برای طراحی سایت خود به یک برنامه نویس و تیم برنامه نویسی مراجعه کنید. شما می بایست در این روش از ابتدا پایه کدنویسی را انجام دهید. بدون همکاری و کمک تیم های حرفه ای شما قادر نخواهید بود که سایت خود را برپا کنید. یکی از روش های قدیمی و شاید بدترین روش که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از تیم های برنامه نویسی می باشد چرا که بسیار پرهزینه و وقت گیر است. برای ایجاد سایت روش های دیگری نیز وجود دارد که شما می بایست آن را به کار بگیرید.

 • راه دوم در مسیر طراحی سایت با وردپرس

طبق آمارهای منتشر شده شما می بایست توجه کنید که در بین سیستم های مدیریت محتوا ، وردپرس حرف اول را در سطح داخلی و بین المللی می زند. در کشور ما ایران حدود 95 درصد سایت های ایجاد شده توسط سیستم وردپرس می باشد. حالا شاید بگویید که وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟ باید بگوییم که وردپرس یک ابزار ساده و کارآمد می باشد که شما به کمک وردپرس می توانید به طراحی و مدیریت و ویرایش سایت خود بپردازید. کار کردن با رابط کاربری وردپرس چندان سخت نمی باشد.

 • راه سوم در مسیر طراحی سایت با وردپرس

راه سومی در مسیر طراحی سایت با وردپرس وجود دارد که شما می بایست به آن توجه کنید. روش سوم روش سایت ساز می باشد که کار را برای شما آسان می کند. شما اگر تخصصی در زمینه ساخت سایت ندارید و علم کافی در مورد برنامه نویسی ندارید می توانید از این ابزارها استفاده کنید. یکی از سایت سازهای معروف که دارای امکانات عالی می باشد نرم افزار سایت ساز ویزمیز می باشد که شما می توانید به راحتی و در عرض چند دقیقه سایت دلخواه خود را به صورت حرفه ای طراحی کنید. شما می توانید به کمک نرم افزار سایت ساز ویزمیز به راحتی از مزایای کامل وردپرس بهره مند شوید. نرم افزار سایت ساز ویزمیز به شما این امکان را می دهد که سایت خود را در بستر امن ایجاد کنید.

 • مقایسه ی راه های طراحی سایت تا انتخاب بهترین گزینه

اگر بخواهیم سه روش ایجاد سایت را به صورت کلی با هم مقایسه کنیم می توانیم بدین نتیجه برسیم که در روش اول که با استفاده از برنامه نویسی انجام می شود شما برای طراحی سایت ، نیازمند دانش تخصصی در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت خواهید بود. در این روش شما اگر مسلط به کار باشید قطعا برنامه نویسی سایت حدود سه ماه طول می کشد. علاوه بر موارد گفته شده شما می بایست برای قالب خود نیز طراحی های مختلف داشته باشید. این روش دارای معایب زیادی می باشد که یکی از آنها وابسته بودن شما به تیم برنامه نویسی می باشد که برای اصلاح هر کاری می بایست منتظر اقدام آنها باشید. ضمن اینکه روش مذکور بسیار پرهزینه است.

در روش دوم که عنوان شد شما برای نصب و تنظیمات وردپرس نیازمند دانش اندکی در مورد برنامه نویسی خواهید بود. در این روش بیشتر کارهای انجام شده بدون نیاز به برنامه نویسی قابل حل می باشد. اما به هر حال در این روش نیز کمی می بایست با دانش برنامه نویسی و تنظیمات افزونه های وردپرس آشنایی داشته باشید.

در روش سوم که بیان شد شما می توانید به کمک ابزارهای ساخت سایت به راحتی در چند دقیقه سایت خود را ایجاد کنید ، در این روش شما نیازمند دانش برنامه نویسی نخواهید بود. تنظیمات وردپرس در این روش به راحتی بر روی سایت شما به صورت اتوماتیک ایجاد خواهد شد.

 • بررسی و مقایسه روش های طراحی سایت

سه روش ذکر شده در بالا را می توان در سه طبقه مختلف با هم مقایسه کرد ، می توان روش های مذکور را از نظر هزینه ، از نظر هزینه و از نظر زمان بندی و سرعت اجرا با هم مقایسه کرد.

 • از نظر هزینه:

همانطور که قبلا اشاره شد در روش اول شما می بایست برای طراحی سایت ، یک نفر باتجربه و آشنا به علم برنامه نویسی را پیدا کنید ، در این روش هزینه هایی که به شما تحمیل می شود بسیار بالا می باشد. اگر می خواهید از روش های ارزان تر استفاده کنید می بایست از روش دوم و سوم بهره بگیرید. وردپرس یک سیستم رایگان می باشد که اگر بخواهید از تمامی امکانات آن استفاده کنید قطعا نیازمند خرید کامل آن هستید. شما در وردپرس به صورت عادی می توانید یک سایت عادی ایجاد کنید چرا که برای ایجاد افزونه ها و تم های مختلف شما نیازمند هزینه هستید. شما همچنین می توانید برای ایجاد سایت از نرم افزارهای سایت ساز استفاده کنید که دارای قالب های متنوع و خریداری شده بهتری می باشد. روش سوم از نظر هزینه برای ایجاد سایت بسیار بهتر از دو روش ممکن می باشد.

 • از نظر طراحی:

شما به کمک هر سه روش می توانید طراحی دلخواه خود را بر روی سایت خود اعمال کنید اما تفاوت دو روش اول با روش سوم در این است که شما برای تغییراتی که می خواهید در سایت خود اعمال کنید نیازمند دانش برنامه نویسی هستید یا می بایست با صرف هزینه تغییرات ممکن را به برنامه نویس خود اطلاع دهید. در روش سوم شما می توانید به راحتی و بدون دانش برنامه نویسی سایت خود را با طراحی دلخواه خود بروزرسانی کنید. در نرم افزار سایت ساز شما به راحتی یک رابط کاربری در اختیار دارید که می توانید به راحتی تغییرات دلخواه خود را ایجاد کنید.

در روش اول و دوم اگر شما بخواهید افزونه ای نصب کنید ، یا صفحات اضافی ایجاد کنید و یا بخواهید قالب خود را تعویض کنید همه ی این موارد به عهده مدیریت سایت می باشد که این امر باعث می شود تا کمی از سایت زده شوید ولی در روش سوم که به وسیله ی سایت ساز ویزمیز انجام می شود شما می توانید به راحتی و در عرض چند دقیقه این تغییرات را به سادگی انجام دهید. یکی از مزایای دیگر استفاده از روش سوم تهیه بک آپ خودکار می باشد که در صورت بروز مشکل می توانید به راحتی بک آپ خود را ریستور کرده و اطلاعات شما برگردد.

 • از نظر زمان:

همانطور که بالا اشاره شد برای ایجاد سایت به دو روش اول شما می بایست زمان زیادی را صرف کنید اما اگر زمان کافی برای ایجاد و طراحی سایت را ندارید بهتر است از روش سوم استفاده کنید. در روش سوم شما می توانید به راحتی در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

 • مراحل ساخت سایت با وردپرس :

در روش کلاسیک که در زمان های قدیم بسیار مرسوم بوده است برای ایجاد سایت شما می بایست هسته وردپرس را دانلود کنید و بر روی یک هاست که از قبل خریداری شده است آن را نصب کنید و تا مراحل اولیه ایجاد سایت برای شما انجام شود. خیلی از افراد از همان ابتدا سایت خود را بر روی یک هاست آنلاین بارگزاری می کنند و مراحل را به صورت آنلاین دنبال می کنند که شامل:

شما ابتدا می بایست یک قالب مورد دلخواه خود را از فروشگاه قالب های وردپرس خریداری کنید ، در این حین می بایست یک شرکت هاستینگ خوب انتخاب کنید چرا که هاست خود لازمه ی این کار می باشد. بهتر است برای خرید هاست از شرکت های معتبر اقدام کنید. بعد می بایست وردپرس فارسی را دانلود و نصب کنید. می بایست محتوای وردپرس را روی هاست خود آپلود کنید. در ادامه می بایست دیتابیس سایت وردپرس خود را ایجاد کنید و دیتابیس ایجاد شده را ایمپورت کنید. حالا نوبت به کانفیگ کردن وی پی می رسد. قالب خریداری شده را بهتر است بر روی سایت خود اعمال کنید. تنظیمات قالب را به درستی انجام دهید که یک کار پردردسر می باشد. آدرس سایت خود را در تنظیمات وردپرس درج کنید و شروع به انتشار مطالب خود کنید.

شاید پس از شنیدن این همه مراحل از ایجاد سایت صرف نظر کنید چرا که با خود می گویید این همه مراحل سخت و دشوار می باشد و بسیار زمانبر می باشد. اما نگران نباشید شما می توانید با نرم افزار سایت ساز ویزمیز به راحتی سایت خود را در عرض چند دقیقه ایجاد کنید. همه ی موارد گفته شده در مراحل بالا به راحتی به کمک نرم افزار سایت ساز قابل انجام می باشد. شما در صورتی که از نرم افزار سایت ساز استفاده کنید و با مشکل مواجه شوید می توانید یک درخواست پشتیبانی ارسال کنید تا همکاران ما به راحتی با شما ارتباط برقرار کرده و به راحتی با شما تماس بگیرند و مشکل شما را مرتفع کنند.

 • آیا ساخت سایت با سایت ساز وردپرس ایمن است؟

بله با خیال راحت به ایجاد سایت خود بپردازید ، نرم افزار سایت ساز ویزمیز یکی از قدرتمند ترین Cms دنیا یعنی وردپرس را دارا می باشد. نرم افزار با به کارگیری وردپرس بهینه سازی شده یک محیط امن را برای شما ایجاد می کند. شما با کمک نرم افزار سایت ساز دیگر نیاز به نرم افزارهای جانبی دیگری نخواهید داشت. خیلی از افراد می گویند که سرعت بارگذاری وردپرس سنگین است اما ما با رد این ادعا می گوییم که چرا بیشتر از 30درصد سایت های دنیا با وردپرس ساخته شده است؟ برندهای بزرگی مانند مرسدس بنز ، ناسا ، یاهو ، شرکت موزیلا و … از وردپرس برای ایجاد سایت خود استفاده کرده اند؟ بهتر است به شایعات ایجاد شده در این زمینه توجه نکنید چرا که در جهان سایت های متعدد و مطرح زیادی وجود دارند که پایه سایت خود را بر سیستم مدیریت محتوای وردپرس بنا کرده اند.

 • سخن آخر

با در این مقاله سعی کرده ایم تا به زبان ساده در مورد روش های ایجاد سایت و معایب و مزایای آن صحبت کنیم. قرار نیست در پایان مقاله شما این حس را داشته باشید که ما نظر خود را به شما تحمیل کرده ایم. شما عزیزان می توانید با توجه به نیازهای خود و همچنین سلیقه ی خود انتخاب مناسبی داشته باشید.