سئو ، با گسترش روز افزون اینترنت خیلی از افراد کسب و کار خود را در اینترنت گسترش داده اند. این موضوع باعث شده است تا هزاران وب سایت مختلف در ایران و سایر کشورهای ایجاد شود. خیلی از افراد در هنگام سرچ کردن عبارت مورد علاقه ی خود در گوگل به چند سایت اول توجه می کنند. طبق آمارهای منتشر شده 5 نتیجه اول گوگل حدود 67 درصد کلیک خورده است که گویای این قضیه می باشد. اگر شما در 5 الی 10 نتیجه اول گوگل نباشید قطعا بازدید کنندگان را از دست خواهید داد. پس شما علاوه بر ایجاد و راه اندازی یک سایت نیازمند این موضوع هستید که سئو مطالب و سایت خود را نیز به درستی اعمال کنید. شما می بایست در گام اول بعد از ایجاد سایت به فکر بهینه شدن در موتورهای جستجو باشید. کاربرانی که از طریق گوگل وارد سایت شما می شوند باعث بهبود رتبه بندی شما می شوند.

برای اینکه توسط موتورهای جستجو و گوگل رتبه مناسبی داشته باشید باید به چند عامل توجه کنید. گوگل برای رتبه بندی سایت های مختلف به چندین فاکتور مهم توجه می کند. الگوریتم پیچیده ای که کمتر کسی از آن سر در میاورد. یکی از راه های بهبود رتبه در گوگل بهینه سازی وب سایت شما می باشد. بهینه شدن سایت شما باعث می شود که شانس دیده شدن شما افزایش پیدا کند.

سئو در حالت کلی به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو نظیر گوگل می باشد. شما باید با استفاده از تاکتیک های مختلف سعی داشته باشید تا رتبه سایت خود را بهبود ببخشید. شما اگر وبسایت بهینه ای داشته باشید برای جذب کاربران بیشتر نیاز به تبلیغات کمتری دارید چرا که کاربران و استفاده کنندگان شما از طریق گوگل وارد سایت شما می شوند.

سئو و اهمیت سئو سایت برای وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی

سئو و اهمیت سئو سایت برای وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی

دسته‌بندی سئو

یکی از محبوب ترین موتور جستجو گوگل می باشد که طبق آمارهای منتشر شده 200 فاکتور را برای رتبه بندی سایت های مختلف در نظر گرفته است. این فاکتورها به صورت کلی به دو دسته مهم تبدیل می شوند که عبارتند از: سئوی داخلی و سئو خارجی

 

سئوی داخلی مربوط به فاکتورهایی می شود که داخل وب سایت شما اتفاق می افتد. از جمله عوامل مهم بر عملکرد سئوی داخلی ، سرعت بارگذاری وب سایت ، استفاده از کلمات کلیدی مناسب ، تیتر مناسب و استفاده از لینک های داخلی می باشد. علاوه بر اهمیت سئوی داخلی شما می بایست بر روی سئوی خارجی سایت خود کار کنید. استفاده از شبکه های اجتماعی ، لینک بیلدینگ و اشتراک گذاری مطالب مفید از جمله این موارد می باشد.

اگر بخواهیم در بین موارد سئوی خارجی یکی را به عنوان مهم ترین فاکتور در این زمینه انتخاب کنیم می بایست به شما بگوییم که لینک بیلدینگ یکی از تاثیرگذار ترین عوامل می باشد. شما می توانید با ایجاد وبلاگ های مختلف برای وبسایت خود و همچنین نظر دادن در سایت دیگران لینک بیلدینگ بسازید.

سئو بر چه مسائلی تاثیر می گذارد

خیلی از سئوکاران ادعای گزاف در زمینه بهبود رتبه سایت شما در کمترین زمان دارند ، آنها از ترفندهای مختلف و فریب کارانه برای بهینه شدن سایت شما استفاده می کنند که در بلند مدت قطعا تاثیرات مخربی را به دنبال دارد ، این اعمال به عنوان سئو کلاه سیاه معروف می باشد. در این کار روش هایی را برای هدایت اجباری کاربران به وب سایت شما در نظر می گیرند که به صفحات نامرتبط با جستجوی کاربران می باشد. ایجاد کلمات کلیدی زیاد نیز یکی دیگر از این کارها می باشد. اهداف مورد انتظار در سئو کلاه سیاه بهبود رتبه در موتورهای جستجوی به شیوه غیر قانونی می باشد.

در مقابل سئو کلاه سفید قرار دارد که از تکنیک های صحیح برای افزایش کابران و بهینه سازی سایت استفاده می شود. این روش باعث می شود تا وب سایت شما به مرور در گوگل شناخته شود و به تدریج آمار سایت افزایش پیدا کند.

در انتها

اینترنت یک فضای بسیار مناسب برای گسترش کسب و کار می باشد. شما می توانید با ایجاد یک وبسایت مناسب و با استفاده از بهینه سازی های سالم باعث افزایش کسب و کار خود شوید. رقابت اصلی در این است که شما بتوانید در نتایج بالای موتورهای جستجو قرار گیرید و این دقیقا همان سئو می باشد. برای برنده شدن در این رقابت نیازمند آگاهی در زمینه سئو می باشید.