موارد مورد نیاز در تاسیس و راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

 راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، از زمانی که فروشگاه های اینترنتی جزو روش هایی برای ایجاد کسب و کار شده اند ، افراد زیادی از طریق آنها درامد زایی کرده و سود های زیادی بدست آورده اند . اما موارد مورد نیاز برای تاسیس فروشگاه اینترنتی کدام اند ؟

برای تاسیس یک فروشگاه اینترنتی باید مسئولیت پذیر و جوابگوی پرسش ها و تقاضا ها باشید . یادتان باشد که باید با آگاهی از مسئولیت های خود فعالیت کنید و همیشه به یاد مسئولیت های خود باشید . در این مطلب قصد داریم یه این پرسش ها پاسخ داده و شما را با مواردی که باید به آنها عمل کنید آشنا کنیم .

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه مواردی نیاز دارد

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه مواردی نیاز دارد

برای تاسیس یک فروشگاه اینترنتی ابتدا این پرسش به وجود می آید که چه مبلغی را باید برای تاسیس فروشگاه اینترنتی کنار بگذاریم ؟

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، پاسخ این سوال دقیقا مشخص نیست زیرا مقدار این مبلغ به چند عامل بستگی دارد . تصور کنید که فردی در کار فروش وسایل کار ماهیگیری است و اکنون قصد دارد به خاطر آن یک فروشگاه اینترنتی تاسیس کند . این فرد لازم نیست هزینه ی زیادی کند و به موارد بسیاری احتیاج ندارد . وی تنها باید یک وب سایت فروشگاه ساز مانند پرستا شاپ یا اوپن کارت همراه با ظاهری جذاب برای آن طراحی کند . ولی در صورتی که بخواهد یک فروشگاه اینترنتی بزرگ تاسیس کند مراحل متفاوت خواهد شد و این فرد باید با تعیین هدف های خود برای تاسیس فروشگاه خود برنامه ریزی کند . حال میخواهیم مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی را بررسی کنیم .

 

فروشگاه ساز مجنتو و تمامی مزیت های این فروشگاه ساز قدرتمند

 

  • تعیین هدف خود برای تاسیس فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، پاسخ این پرسش بسیار اساسی می باشد و شما باید هدف خود از تاسیس فروشگاه اینترنتی و نوع کالا هایی که می خواهید در آن بفروشید تعیین کنید . همچنین باید مشتریان و رقبای خود را بشناسید . این را هم در نظر بگیرید که آیا می توان آن کالا ها را توسط فروشگاه اینترنتی و از طریق فروش برخط فروخت ؟

مثلا اگر دارای یک فروشگاه باشید که در آن مواد غذایی خام می فروشید ، امکان ندارد بتوانید بدون مشخص کردن نقاط قابل دسترس جهت ارائه این مواد آنها را بفروشید ؛ زیرا این مواد غیر قابل مصرف می شوند . در نتیجه باید برای آنها نقاط قابل دسترس را مشخص کنید . اما مثلا یک فروشگاه دارای وسایل خانگی یا آشپزخانه امکان ارسال کالا هایش را به سراسر کشور بدون هیچ محدودیتی دارد .  با در نظر گرفتن این نکات می توانید باعث کم شدن مبالغ ، استفاده ی بهینه از زمان و مبلغ طراحی فروشگاه اینترنتی خود شوید .

  • سطح دانسته های شما درباره ی وب سایت و دنیای مجازی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، در صورتی که بخواهید خودتان فروشگاه اینترنتی تاسیس کنید اول باید یک سری داده های فنی درباره ی زبان های برنامه نویسی ، تجارت الکترونیک ، سئو ، روش سئو ، واژه های کلیدی ، شیوه ی ارسال و درخواست های اینترنتی بدانید .

یکی از نکات مهم نیز این است که از کدام یک از زبان های متداول برنامه نویسی برای نوشتن برنامه ی فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید . در کل به منظور ایجاد یک فروشگاه اینترنتی دانستن تعدادی داده ی فنی احتیاج می شود .

به منظور درک میزان مهم بودن آن فرض کنید در صورتی که وب سایت شما به دلیل مشکل در برنامه نویسی برای کاربر پیام خطا بفرستد یا اینکه سرور شما دچار مشکل شود با یک مشکل اساسی روبه رو خواهید شد . در صورتی که با زبان برنامه نویسی آشنایی ندارید باید از یک تیم کارشناس و کاربلد برای آن استفاده کنید .

  • مقدار مبلغ لازم برای تشکیل یک وب سایت فروشگاهی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، شرکت های فراوانی وجود دارند که برنامه نویسی می کنند ، مبلغی که برای تشکیل یک وب سایت فروشگاهی دریافت می کنند با توجه به خدمات قابل ارائه و تجربه ی فعالیت آن شرکت از 6 میلیون تا 30 میلیون می باشد .

 

ساخت سایت فروشگاه اینترنتی : پیش نیازهای طراحی و راه اندازی

 

لازم به ذکر است که این مبلغ برای وب سایت های فروشگاهی است که به صورت اساسی برنامه نویسی می شوند و هزینه ی وب سایت های مهیا همچون اوپن کارت و ورد پرس و پرستا شاپ از مبلغ بیان شده پایین تر می باشد .

همه ی این موارد به بودجه ی شما برمی گردد و برای نزدیک شدن به هدف خود هر پول خردی هم اهمیت دارد و باید بتوانید پول خود را به شکل صحیح و در محل کارامد از آن بهره بگیرید .

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه مواردی نیاز دارد

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه مواردی نیاز دارد

  • شیوه ی پر کردن وب سایت

برای این منظور باید با نکاتی که بیان می شود آشنا باشید و به آنها عمل کنید .

  1. برای اینکه بتوانید کالا های خود را بفروشید باید بازار هدف را پیدا کنید به این منظور می توانید در وب سایت ها و هم چنین فضای مجازی کالا های خود را معرفی و تبلیغ کنید . البته می توانید از بک لینک هم بهره بگیرید .
  2. باید در مورد کالا های خود تمام اطلاعاتی که مشتری باید بداند را شرح دهید .
  3. برای وبلاگ و فروشگاه اینترنتی خود درون مایه بسازید .
  4. به قوانین سئو پایبند باشید .

در صورتی که قصد داشته باشید توسط سئو سود کسب کنید باید چیزی حدود 1 تا 3 سال صبر کنید

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، علاوه بر مبالغ بیان شده باید در بودجه ی خود جایی برای یکسری مبالغ دیگر هم در نظر بگیرید ؛ همچون هزینه ی ثابت هاست که همان محل نگهداری وب سایت است که میزان آن بستگی به عواملی همچون شمار کاربرانی که در یک لحظه از وب سایت شما دیدن می کنند دارد ، درون یا بیرون از ایران ، گونه ی سرور شما که اشتراکی ، مجازی یا اختصاصی باشد در ماه  بین 20 هزار تومان قابل افزایش تا 2 میلیون تومان است و بر عکس .

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، در انتها پیشنهاد می کنیم که افزون بر نکات بیان شده در این مورد مطالعه کنید و از اشخاص کاردان و درستکار کمک بخواهید چون به خاطر استقبال فراوان کاربران از فروشگاه های اینترنتی و سود بسیار حاصل از فروش اینترنتی ، افراد منفعت طلبی هم وجود دارند که با استفاده از دانش اندک و یا نادرست افراد سرمایه گذار در تاسیس یک فروشگاه اینترنتی به دنبال کسب سود هستند . به خاطر داشته باشید بردباری ، سخت کوشی و مهارت سه عامل مهم در دستیابی به هدف می باشند .

اگر می خواهید یک وب سایت داشته باشید ولی حوصله طراحی و برنامه نویسی آن را ندارید ما به شما راه اندازی فروشگاه اینترنتی با فروشگاه ساز ویزمیز را پیشنهاد می کنیم. شما به کمک این فروشگاه ساز می توانید به راحتی در کمتر از 5 دقیقه فروشگاه خود را ایجاد کنید. برای اینکار شما با چند کلیک می توانید فروشگاه را ایجاد کنید.

خیلی از افراد با دیدن فروشگاه های موفق دیگران به این فکر فرو می روند که چرا برای کسب و کار خود در اینترنت فروشگاه ایجاد نمی کنند. فروشگاهی که با داشتن مزیت های فراوان باعث می شود تا فروش شما افزایش پیدا کنید. فروشگاه های آنلاین زیادی هستند که در طول سال میلیون ها دلار کسب درآمد می کنند و در این میان شرکت های ایرانی نیز وجود دارد که با ایجاد فروشگاه های مختلف کسب درآمد خود را به صورت جدی تر دنبال می کنند. امروزه می توان فروشگاه های آنلاین را به شیوه های مختلف ایجاد کرد. فروشگاه می تواند در زمینه های مختلف باشد مانند فروش انواع لباس ها ، فروش کالاهای دیجیتال ، فروش بسته های آموزشی ، فروش کارت شارژ و هزاران موضوع دیگر که شما می توانید با استفاده از ایده های خود آن را راه اندازی کنید.

فروشگاه ساز چیست؟

شاید تا به امروز اسم فروشگاه ساز را نشنیده باشید و از نحوه عملکرد آن آگاه نباشید ، ما در این نوشته می خواهیم به صورت مختصر در مورد فروشگاه ساز به شما اطلاعات بدهیم. فروشگاه ساز یک نوع نرم افزار می باشد که این نرم افزار بر پایه وب می باشد. شما به کمک این نرم افزار می توانید فروشگاه خود را به راحتی راه اندازی کنید. در فروشگاه می توانید کالاهای خود را به راحتی به سراسر کشور ارسال کنید. شما به کمک فروشگاه می توانید محصولات خود را در دید عموم مردم قرار دهید. خرید و فروش اینترنتی بستری را ایجاد می کند که افراد با هنر و خدمات شما آشنا شوند. مزیت عمده ی این نوع از فروشگاه ها حذف محدودیت مکانی می باشد که بسیار برای افزایش درآمد موثر است. شما برای اینکه یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید بهتر است از یک نرم افزار فروشگاه ساز استفاده کنید. این نرم افزار دارای قابلیت ایجاد فروشگاه بر روی بستر وب می باشد.

شما به کمک این نرم افزار که در ایران به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند می توانید به راحتی کالا و خدمات خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه بر روی اینترنت قرار دهید تا مردم بتوانند اطلاعات محصولات شما را مطالعه کنند و سپس به صورت آنلاین اقدام به خرید کنند. فروشگاه آنلاین به مانند یک سبد مجازی عمل می کند و هر شخص می تواند با ایجاد یک نام کاربری در فروشگاه شما صاحب این سبد مجازی شود و محصولات خود را به صورت فهرست درون آن قرار دهد و خرید خود را تکمیل کند.

فروشگاه ساز

فروشگاه شما به صورت خودکار می تواند محصولات انتخابی مشتری را بررسی کند و نحوه ارسال و پرداخت را به وی بگویید. هزینه ی سفارش پس از پرداخت در سیستم بانکی شما تکمیل می شود و سفارش مشتری به مرحله محصول و بسته بندی ارجاع داده می شود. همه ی موارد اعم از ثبت سفارش اولیه ، تایید سفارش ، تعیین دریافت کالا ، تایید دریافت نهایی از طریق نرم افزار فروشگاه ساز انجام می شود. این نرم افزار به مانند سیستم های اداری به صورت سیستماتیک عمل می کند. نرم افزار فروشگاه ساز که در حال معرفی آن هستیم دارای سیستم های مالی ، سفارش کالا ، موجودی انبار و سیستم های پرداخت آنلاین بدون واسطه می باشد.

راه اندازی آسان سایت فروشگاهی با فروشگاه ساز ویزمیز

شاید با خواندن مطالب تا به اینجای کار وسوسه شده باشید که بخواهید وب سایت خود را راه اندازی کنید. می توانید به راحتی با انتخاب یک قالب مناسب برای فروشگاه خود از بین قالب های آماده کار خود را شروع کنید. نصب و راه اندازی قالب با چند کلیک امکان پذیر می باشد. شما با چند کلیک می توانید فروشگاه خود را راه اندازی کنید و لذت ببرید. فروشگاه ساز کار را به صورت اتوماتیک برای شما راحت انجام می دهد. به صورت خودکار درون یک هاست سی پنل با پشتیبانی وارد خواهید شد و سیستم مدیریت محتوای وردپرس بر روی سیستم شما نصب خواهد شد و شما نیازمند هیچ کار اضافه ای نیستید.

می دانید که وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا می باشد. اگر علاقه مند باشید می تواند با نصب افزونه ووکامرس فروشگاه خود را قدرتمندتر کنید. افزونه ووکامرس دارای ویژگی های مختلف نظیر: افزودن محصولات به سبد خرید ، قابلیت فروش محصولات مجازی مانند فایل، قابلیت نقد و بررسی محصول توسط کاربر، قابلیت تعیین نمودن وزن کالا، قابلیت دسته بندی محصولات و پشتیبانی از درگاه بانکی ایران می باشد. شما هر کاری که برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی نیاز است انجام دهید توسط نرم افزار فروشگاه ساز به صورت خودکار انجام می شود. شما به صورت رایگان می توانید به مدت 4 روز قالب فروشگاهی خود را بررسی کنید و صفحات مختلف درون آن ایجاد کنید. علاوه بر موارد گفته شده یکی دیگر از مزایای استفاده از فروشگاه ساز ویزمیز آموزش های ویدیویی رایگان می باشد که برای شما عزیزان مهیا شده است.

تهیه نسخه کامل فروشگاه ساز ویزمیز

شما به مدت 4 روز می توانید به صورت کامل با فروشگاه خود کار کنید و مشکلات آن را رفع کنید ، تغییرات مورد نظر خود را به راحتی می توانید با چندکلیک بدون نیاز به دانش برنامه نویسی و طراحی بر روی سایت خود اعمال کنید. در صورتی که می خواهید فروشگاه خود را بر روی دامنه اصلی خود بالا بیاورید می توانید با پرداخت هزینه ای اندک وب سایت خود را به نسخه فول یا کامل تبدیل کنید. تعرفه های قرار گرفته توسط ما بسیار ناچیز می باشد تا شما بتوانید به راحتی و به سادگی فروشگاه خود را به نسخه کامل تبدیل کنید. با وجود فروشگاه ساز ویزمیز دیگر نگران ایجاد فروشگاه خود با هزینه سنگین نباشید.