موارد مورد نیاز در تاسیس و راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

 راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، از زمانی که فروشگاه های اینترنتی جزو روش هایی برای ایجاد کسب و کار شده اند ، افراد زیادی از طریق آنها درامد زایی کرده و سود های زیادی بدست آورده اند . اما موارد مورد نیاز برای تاسیس فروشگاه اینترنتی کدام اند ؟

برای تاسیس یک فروشگاه اینترنتی باید مسئولیت پذیر و جوابگوی پرسش ها و تقاضا ها باشید . یادتان باشد که باید با آگاهی از مسئولیت های خود فعالیت کنید و همیشه به یاد مسئولیت های خود باشید . در این مطلب قصد داریم یه این پرسش ها پاسخ داده و شما را با مواردی که باید به آنها عمل کنید آشنا کنیم .

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه مواردی نیاز دارد

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه مواردی نیاز دارد

برای تاسیس یک فروشگاه اینترنتی ابتدا این پرسش به وجود می آید که چه مبلغی را باید برای تاسیس فروشگاه اینترنتی کنار بگذاریم ؟

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، پاسخ این سوال دقیقا مشخص نیست زیرا مقدار این مبلغ به چند عامل بستگی دارد . تصور کنید که فردی در کار فروش وسایل کار ماهیگیری است و اکنون قصد دارد به خاطر آن یک فروشگاه اینترنتی تاسیس کند . این فرد لازم نیست هزینه ی زیادی کند و به موارد بسیاری احتیاج ندارد . وی تنها باید یک وب سایت فروشگاه ساز مانند پرستا شاپ یا اوپن کارت همراه با ظاهری جذاب برای آن طراحی کند . ولی در صورتی که بخواهد یک فروشگاه اینترنتی بزرگ تاسیس کند مراحل متفاوت خواهد شد و این فرد باید با تعیین هدف های خود برای تاسیس فروشگاه خود برنامه ریزی کند . حال میخواهیم مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی را بررسی کنیم .

 

فروشگاه ساز مجنتو و تمامی مزیت های این فروشگاه ساز قدرتمند

 

  • تعیین هدف خود برای تاسیس فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، پاسخ این پرسش بسیار اساسی می باشد و شما باید هدف خود از تاسیس فروشگاه اینترنتی و نوع کالا هایی که می خواهید در آن بفروشید تعیین کنید . همچنین باید مشتریان و رقبای خود را بشناسید . این را هم در نظر بگیرید که آیا می توان آن کالا ها را توسط فروشگاه اینترنتی و از طریق فروش برخط فروخت ؟

مثلا اگر دارای یک فروشگاه باشید که در آن مواد غذایی خام می فروشید ، امکان ندارد بتوانید بدون مشخص کردن نقاط قابل دسترس جهت ارائه این مواد آنها را بفروشید ؛ زیرا این مواد غیر قابل مصرف می شوند . در نتیجه باید برای آنها نقاط قابل دسترس را مشخص کنید . اما مثلا یک فروشگاه دارای وسایل خانگی یا آشپزخانه امکان ارسال کالا هایش را به سراسر کشور بدون هیچ محدودیتی دارد .  با در نظر گرفتن این نکات می توانید باعث کم شدن مبالغ ، استفاده ی بهینه از زمان و مبلغ طراحی فروشگاه اینترنتی خود شوید .

  • سطح دانسته های شما درباره ی وب سایت و دنیای مجازی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، در صورتی که بخواهید خودتان فروشگاه اینترنتی تاسیس کنید اول باید یک سری داده های فنی درباره ی زبان های برنامه نویسی ، تجارت الکترونیک ، سئو ، روش سئو ، واژه های کلیدی ، شیوه ی ارسال و درخواست های اینترنتی بدانید .

یکی از نکات مهم نیز این است که از کدام یک از زبان های متداول برنامه نویسی برای نوشتن برنامه ی فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید . در کل به منظور ایجاد یک فروشگاه اینترنتی دانستن تعدادی داده ی فنی احتیاج می شود .

به منظور درک میزان مهم بودن آن فرض کنید در صورتی که وب سایت شما به دلیل مشکل در برنامه نویسی برای کاربر پیام خطا بفرستد یا اینکه سرور شما دچار مشکل شود با یک مشکل اساسی روبه رو خواهید شد . در صورتی که با زبان برنامه نویسی آشنایی ندارید باید از یک تیم کارشناس و کاربلد برای آن استفاده کنید .

  • مقدار مبلغ لازم برای تشکیل یک وب سایت فروشگاهی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، شرکت های فراوانی وجود دارند که برنامه نویسی می کنند ، مبلغی که برای تشکیل یک وب سایت فروشگاهی دریافت می کنند با توجه به خدمات قابل ارائه و تجربه ی فعالیت آن شرکت از 6 میلیون تا 30 میلیون می باشد .

 

ساخت سایت فروشگاه اینترنتی : پیش نیازهای طراحی و راه اندازی

 

لازم به ذکر است که این مبلغ برای وب سایت های فروشگاهی است که به صورت اساسی برنامه نویسی می شوند و هزینه ی وب سایت های مهیا همچون اوپن کارت و ورد پرس و پرستا شاپ از مبلغ بیان شده پایین تر می باشد .

همه ی این موارد به بودجه ی شما برمی گردد و برای نزدیک شدن به هدف خود هر پول خردی هم اهمیت دارد و باید بتوانید پول خود را به شکل صحیح و در محل کارامد از آن بهره بگیرید .

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه مواردی نیاز دارد

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه مواردی نیاز دارد

  • شیوه ی پر کردن وب سایت

برای این منظور باید با نکاتی که بیان می شود آشنا باشید و به آنها عمل کنید .

  1. برای اینکه بتوانید کالا های خود را بفروشید باید بازار هدف را پیدا کنید به این منظور می توانید در وب سایت ها و هم چنین فضای مجازی کالا های خود را معرفی و تبلیغ کنید . البته می توانید از بک لینک هم بهره بگیرید .
  2. باید در مورد کالا های خود تمام اطلاعاتی که مشتری باید بداند را شرح دهید .
  3. برای وبلاگ و فروشگاه اینترنتی خود درون مایه بسازید .
  4. به قوانین سئو پایبند باشید .

در صورتی که قصد داشته باشید توسط سئو سود کسب کنید باید چیزی حدود 1 تا 3 سال صبر کنید

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، علاوه بر مبالغ بیان شده باید در بودجه ی خود جایی برای یکسری مبالغ دیگر هم در نظر بگیرید ؛ همچون هزینه ی ثابت هاست که همان محل نگهداری وب سایت است که میزان آن بستگی به عواملی همچون شمار کاربرانی که در یک لحظه از وب سایت شما دیدن می کنند دارد ، درون یا بیرون از ایران ، گونه ی سرور شما که اشتراکی ، مجازی یا اختصاصی باشد در ماه  بین 20 هزار تومان قابل افزایش تا 2 میلیون تومان است و بر عکس .

راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، در انتها پیشنهاد می کنیم که افزون بر نکات بیان شده در این مورد مطالعه کنید و از اشخاص کاردان و درستکار کمک بخواهید چون به خاطر استقبال فراوان کاربران از فروشگاه های اینترنتی و سود بسیار حاصل از فروش اینترنتی ، افراد منفعت طلبی هم وجود دارند که با استفاده از دانش اندک و یا نادرست افراد سرمایه گذار در تاسیس یک فروشگاه اینترنتی به دنبال کسب سود هستند . به خاطر داشته باشید بردباری ، سخت کوشی و مهارت سه عامل مهم در دستیابی به هدف می باشند .

در صورتی که مقدار مطالعه ی خود را افزایش دهید و ویژگی های بیان شده را در خود به وجود بیاورید حتما به هدف خود دست خواهید یافت . بنابراین بدون اتلاف وقت از همین حالا کار خود را آغاز کنید .