راهنمای ساخت فروشگاه اینترنتی چیست؟ طریقه ساخت و نکات آن

راهنمای ساخت فروشگاه اینترنتی ، فرض می کنیم شما یک فروشنده هستید و تمامی محصولات شما بروشور هایی دارند ،در واقع فروشگاه اینترنتی مثل بروشور های محصولات شما است .اما تفاوتی بین این دو وجود دارد : تغییر دادن فروشگاه اینترنتی که شما دارید آسان تر از تغییر دادن بروشور محصولات شما است.

راهنمای ساخت فروشگاه اینترنتی چیست؟ آموزش ساخت

راهنمای ساخت فروشگاه اینترنتی ، پس اگر قصد ساختن یک فروشگاه اینترنتی را دارید بهترین کار این است که مجموعه ی کاملی از اطلاعات محصولاتتان را به نمایش بگذارید.

 

مثال:

1_اسم محصول مورد نظر همراه با شرح کامل آن و جزئیات .

2_هزینه ی هر محصول و امکانات آن .

3_تصویری از هر محصول.

 

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به چه مواردی نیاز دارد

  • *فروشگاه اینترنتی و مشتریان

 

راهنمای ساخت فروشگاه اینترنتی ، صفحه ای در قسمتی از فروشگاه اینترنتی خود برای جواب دادن به سوالات مشتریان قرار دهید. و همچنین در قسمت پاسخ دادن به سوالات مشتریان سوال هایی که فکر می کنید امکان پرسیدن آن ها بیشتر است را در این صفحه به همراه جواب قرار دهید. صفحه اصلی باید مراجعه کنندگان را به خود جذب کند و در همین حال هم باید بسیار ساده و قابل استفاده باشد همچنین این صفحه بسیار ارزشمند است .

باید به این نکته توجه داشت که صفحه ی اصلی ، اولین صفحه ی فروشگاه اینترنتی شما است که مراجعه کنندگان آن را می بینند پس باید تاثیر زیادی بر روی مراجعه کنندگان داشته باشد و آن ها را طوری جذب خود کند که به دنبال ادمه ی مطلب صفحات دیگر فروشگاه شما را مشاهده کنند.

 

  • *در صفحه اول فروشگاه اینترنتی باید نقش هایی نشان داده شود که شامل:

 

  • از شخصی که برای درست کردن وب سایتتان در ساخت فروشگاه اینترنتی انتخاب کرده اید درخواست کنید که آرم یا علامت انتخابی اتان را به همراه سر فصل در صفحه اصلی قرار دهد.

  • برای مجذوب کردن توجه مشتریان و علاقه مندان صفحه ای ایجاد کنید و در آن از محصولاتی که تخیفف خورده اند قرار دهید تا مشتریان از اتفاقات فروشگاه اینترنتی شما با خبر باشند و همچنین این کار باعث تبلیغ فروشگاه اینترنتی شما می شود.

  • این صفحه باعث آسان تر پیدا کردن محصول مورد نظر مشتریان در فروشگاه اینترنتی شما و همچنین باعث زیاد شدن بازدید از فروشگاه اینترنتی اتان خواهد شد.

  • درباره ی هر محصول خود و شاخه های مربوط به آن یک توضیح کوتاه بدهید و در صورتی که مشتری درباره ی جزئیات محصول سوالاتی داشت با کلیک کردن بر روی گزینه ای آن را به صفحه ای که در آن توضیحات کامل محصولات را گذاشته اید هدایت کنید .

  • تصاویری مربوط ، مجذوب کننده و در همان حال با حجمی پایین را در فروشگاه اینترنتی اتان مخصوصا در صفحه اول(صفحه اصلی) قرار دهید.

  • در فروشگاه اینترنتی اتان از عکس ها و تصاویری زیبا استفاده کنید تا مشتریان را جذب خود کند زیرا اگر فقط فروشگاه اینترنتی شما به صورت کتبی باشد نه تنها جذابیتی برای مشتریان نداره بلکه کسل کننده نیز است .در قسمتی از صفحه اول(صفحه اصلی)شماره هایی برای ارتباط مشتریان با شما و محل دقیق شرکت اتان را ثبت کنید. زیرا با این کار اعتماد مشتریان را به فروشگاه اینترنتی و شرکت اتان جلب می کنید. اتفاقات هر روزه ی شرکت اتان را در صفحه ای قرار دهید و این قسمت از فروشگاه اینترنتی اتان را همیشه بروز رسانی کنید.

ساخت فروشگاه آنلاین به چه شکل است و چگونه انجام میگیرد

راهنمای ساخت فروشگاه اینترنتی ، هرچه توضیحاتی درباره ی محصولات شرکت را در ساخت فروشگاه اینترنتی اتان آپدیت کنید حجم مصرف مراجعه کنندگان زیاد تر می شود.