آیا بهترین فروشگاه ساز رایگان را می شناسید ؟

فروشگاه ساز رایگان ، همان طور که می دانید برای فروش محصولات؛ در درجه ی اول باید به فروشگاه اینترنتی آنلاین دسترسی داشته باشیم . چندین روش برای راه انداری فروشگاه اینترنتی وجود دارد . می توان با سفارش طراحی فروشگاه به شرکت ها اقدام کنیم ولی متاسفانه این روش علاوه بر زمان بسیار طولانی هزینه ی گزافی نیز دارد.  اما روش دیگر ،بهره مندی از فروشگاه های ساز رایگان است . این فروشگاه های رایگان تعداد بسیار بالایی دارند ولی در ادامه مطلب سعی خواهیم کرد تا شما را با بهترین فروشگاه ساز رایگان آشنا کنیم .

اما بهتر است در ابتدا شما را با عملکرد این گونه فروشگاه ها بیشتر آشنا سازیم . در این فروشگاه ساز رایگان همه چیز به دست شما می باشد و می توانید نیاز و یا سفارش خود را تغییر دهید . این ها همان اسکریپت های فروشگاه ساز هستند . توجه کنید که از سایت هایی که هیچ چیزی به دست شما نیست خریداری نکنید و متاسفانه در این گونه سایت ها با تعطیل شدن سایت دیگر به سایت دسترسی ندارید ولی سیستم های مدیریتی فروشگاه های ساز رایگان این گونه نیستند . در ادامه از بین تعداد بسیار بالایی از فروشگاه های ساز رایگان , به معرفی بهترین ها می پردازیم .

آیا بهترین فروشگاه ساز رایگان را می شناسید ؟

 • فروشگاه ساز رایگان و وکامرس

این فروشگاه ساز یک پلاگین وردپرس در جهت راه اندازی فروشگاه آنلاین در بستر وردپرس می باشد . برای انجام این کار باید ابتدا وردپرس را نصب کنید و سپس ووکامرس را دانلود کرده و با اتمام این مرحله ؛ شما یک فروشگاه فوق العاده برای فروش محصولات فیزیکی و دانلودی در اختیار خود دارید . طبق تحقیقات انجام شده ،فروشگاه ووکامرس از بهترین فروشگاه های ساز رایگان و تجاری تا به امروز می باشد . تا به حال بیش از 4.6 میلیون فروشگاه اینترنتی (تقریبا 28 درصد فروشگاه های اینترنتی در دنیا) ازطریق ووکامرس راه اندازی شده اند و بیش از 33 میلیون بار این فروشگاه بارگذاری شده است که از امکانات و پشتیبانی فوق العاده ای برخوردار است .

2- فروشگاه ساز رایگان مجنتو

شاید بتوان اصلی ترین رقیب ووکامرس را در این عرصه اینترنتی ، فروشگاه ساز مجنتو دانست . مجنتو با قدرت بسیار بالایی در حال فعالیت می باشد . این فروشگاه مجنتو بر پایه ی Zend framework  بنا شده است . توجه داشته باشید که امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ همانند آدیداس ؛نوکیا ؛ سامسونگ و … با استفاده از مجنتو در حال فعالیت هستند . تا به حال بیش از 300 هزار فروشگاه اینترنتی جهان از طریق فروشگاه ساز رایگان مجنتو  راه اندازی شده اند. شاید بتوان گفت این فروشگاه مجنتو برای تجارت های بزرگ بسیار گزینه ی مناسبی باشد ،همان طور که تا کنون میزان رضایت بسیار خوبی داشته است . ذکر این نکته الزامی است که برای اتصال به درگاه های بانکی و واسطه(در ایران) هیچ گونه مشکلی ندارد .

 

3- فروشگاه ساز رایگان پرستاشاپ

این فروشگاه نیز یک سیستم مدیریت محتوای مستقل دارد که خدمات بسیاری را ارائه می دهد .عملکردی ساده و بدون هیچ گونه پیچیدگی دارد . متاسفانه محبوبیت این فروشگاه به اندازه ووکامرس و مجنتو نیست . بیش از 270 هزار ازفروشگاه اینترنتی جهان از طریق فروشگاه ساز رایگان پرستا شاپ راه اندازی شده اند. کد نویسی در فروشگاه پرستا شاپ بر اساس پلتفورم سیمفونی است و قالب های آن بر اساس موتور تولید قالب اسمارتی بنا شده اند این فروشگاه باتیمی با بیش از 100 نفر؛ در حال حاضرتوسعه می باشد .

4- فروشگاه ساز اپن کارت

این فروشگاه به واسطه ی سئو به دست آمده است و از طریق موتورهای جست و جو بهینه سازی شده است . مبحث سئو بسیار اهمیت دارد و در مبحث فروشگاه های اینترنتی بسیار حائز اهمیت است . این فروشگاه اپن کارت با نسخه های فارسی و انگلیسی ، کاملا رایگان می باشد و در حال حاضر از فریم ورک بوت استرپ استفاده می کند و مهم تر اینکه از نظر امنیتی سطح بسیار بالایی دارد .

با بررسی چندین نمودار از فروشگاه های ساز رایگان که خدمت شما ارائه شد ؛ فروشگاه ساز ووکامرس در ایران محبوبیت بیشتری دارد و حتی در بیشتر مناطق دنیا نیز ووکامرس حرف اول را می زند . در این راستا با بررسی های کامل تراز طریق وردپرس و مخزن ورد پرس ؛  در بین سه فروشگاه ووکامرس ؛ مجنتو و پرستاشاپ در بین سال های 2015 تا 2018 ؛همچنان فروشگاه ووکامرس یکه تازی می کند و روز به روز اختلاف بیشتری نسبت به دو فروشگاه دیگر پیدا می کند .

طراحی وب سایت فروشگاهی و باید ها و نباید ها

  بهترین و عالی‌ترین فروشگاه ساز ذر اینترنت چیست؟

زمانی که درباره فروشگاه ساز حرفی زده می شود، در ابتدا اولین اسمی که به فکر خطور می کند نام‌های فروشگاه سازهای کدبازی است که در بازار یافت می شوند. فروشگاه سازهای متن باز دارای امکانات متعددی هستند و قابلیت توسعه یافتن دارند. از آنجایی که به کار بردن از فروشگاه ساز کدباز نیازمند مهارت در برنامه نویسی به صورت حرفه ای است، و بیشتر کسانی که در ایران با این سیستم‌ها سرو کار دارند، متاسفانه مهارت کافی ندارند، این امر باعث متضرر شدن مشتریان آن ها می شود.

در خاطرمان است که به خاطر  عوض شدن عملکرد لینک های کوتاه در داخل یک نرم افزار کدباز، عده‌ی کثیری از کسانی که در حوزه برنامه نویسی فعالیت داشتند، در اصلاح کردن ایرادات ایجاد شده ناتوان بودند و بسیاری از مشتریان با مشکلات زیادی مواجه شدند که در اکثر موارد باعث از بین رفتن سایت ها شدند.

در این مطلب به جای این که فروشگاه های کدباز مورد استفاده بازار را معرفی کنیم، مزیت های طراحی و توسعه سایت های با موضوع  فروشگاهی مربوط به شرکت پرسی شاپ را بیان می کنیم.

نکته: هدف  از بررسی ما، بررسی فروشگاه های کدباز(اپن سورس) و بیان عدم کارایی این فروشگاه ها نیست.برنامه نویس های حرفه ای بی شماری در جهان با استفاده از سیستم های اپن سورس فعالیت می کنند. کمپانی گوگل برنامه اندروید را روی یک ساختار اپن سورس متن باز رایگان نوشته و توسعه داده است. پس قصد ما این نیست که بگوییم پلت فرم های کدباز و رایگان دارای مشکل هستند و یا به کارگیری آن ها اشتباه است.

فروشگاه ساز پرسی شاپ: طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی

 

اولین مشکل این برنامه ها بودن آنها در دسترس عموم است و هر کسی می تواند با مطللعه‌ی تعداد صفحه ی آموزشی از این نرم افزارها استفاده کند و تا این جا کار سختی نیست. مسئله این است که بعضی از کسانی که با این نرم افزار کار می کنند، نمی توانند تشخیص دهند که یک کاربر عادی سیستم محتواگذاری هستند، نه فرد برنامه نویس. این اشخاص با مطالعه ای کم و تعدادی نمونه کار به عنوان فری لنسر کار خود را آغاز کرده و با برخورد به مشکلات و خطاهای برنامه نویسی در حل آن مشکل ناتوان می باشند.

جوست دوالک  که برنامه نویس و توسعه دهنده  برتر جهان در PHP است، با یک پلت فرم رایگان معروف برای مشتریان خود سایت طراحی و پیاده سازی می کند. نرم افزارهای او از برنامه های تحت وب می باشند. برنامه هایی که کاملا باتوجه به درخواست مشتریانش طراحی و توسعه داده شده اند. طراحی جست و جوها، طراحی بانک اطلاعات و… از جمله کارهایی هستند که جوست دوالک برای مشتریانش انجام می دهد.در حقیقت آمار شرکت های فعال در ایران که در برنامه نویسی، توسعه برنامه ها، پلت فرم های کدباز مهارت داشته باشند، وتوانایی انجام این کار را داشته باشند، بسیار اندک و انگشت شمار می باشد.

آیا بهترین فروشگاه ساز رایگان را می شناسید ؟

فروشگاه ساز های رایگان چگونه خدمات خود را اراده میدهند

بهترین و عالی ترین فروشگاه ساز چه برنامه ای است؟

اولویت ها و خصوصیات نرم افزار یکدست و یکپارچه پرسی شاپ، در راه اندازی مدل های گوناگون فروشگاه اینترنتی  در این قسمت از مطلب به اجمال شرح می دهیم.

برتری ها و ویژگی های فروشگاه ساز اینترنتی پرسی شاپ

ما قصد نداریم تا با نوشتن این ویژگی ها امکان ناپذیری به کار بردن این مدل فروشگاه ها در نرم افزارهای کدباز و فروشگاه سازهای اپن سورس را نشان دهیم. ما قصد داریم تا برتری ها و ویژگی های  را، به گونه ای  براساس خواستهو نظر مشتری و کاملا سفارشی و در کم ترین زمان و بهترین کیفیت اجرا بکنیم.

طراحی و پیاده سازی انواع  مختلف فروشگاه:

○وبسایت فروشگاه اینترنتی که کالا را به صورت خرده فروشی به مشتری عرضه می کنند

○ طراحی سایت به منظور ارائه کالا به صورت عمده به  تولیدی ها و کارخانه ها

○ طراحی وبسایت فروشگاهی به صورت واسطه ای: فروشگاه هایی که واسطه ای میان عرضه کننده محصول و مشتریان هستند و خودشان کالایی عرضه نمی کنند.

○ طراحی وبسایت فروشگاهی به منظور ارائه محصولات فیزیکی همچون لوازم صنعتی، لوازم منزل، موادغذایی و غیره

○ طراحی وبسایت فروشگاهی جهت ارائه تولیدات غیرفیزیکی همچون موسیقی، فیلم و یا ارائه خدماتی همچون مشاوره و … و مدلهای مختلف فروشگاه های دیگر که همه آن ها در برنامه های یکپارچه پرسی شاپ قبل اجرا و گسترش هستند و نمونه کارهای برجسته و خوبی برای ان ها وجود دارد.

 1. امکان طراحی و ویرایش گرافیکی به صورت نامحدود

برترین نرم افزارهای کدباز  منتشر شده در سطح بازار هم در انتخاب طرح و ظاهر فروشگاه با محدودیت هایی مواجه هستند. اما ما در پرسی شاپ با بهره گیری از تخصص یک تیم برنامه نویس، برای رفع این محدودیت ها برنامه را طوری برای شما فراهم کردیم که بتوان هر طرح و نمایی را برای فروشگاه پیاده کرد. جداسازی طرح و نمای سایت از افزونه‌های فروشگاهی، باعث شد تا بتوان فروشگاه های پرسی شاپ را با وسعت گرافیکی بالایی ارائه داد به طوری که بتوان گفت در ظاهر یک وبسایت فروشگاهی در پرسی شاپ هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 1. برنامه نویسی شده مختص بانک های داخل ایران

بعضی برنامه نویسان به اندازه کدهای خود بی تفاوت هستند، و چنان چه حجم سایت آن ها بالا برود از مشتری می خواهند که فضای مورد نیاز هاست خود را افزایش دهد

شرکت پرسی شاپ برای هر فضایی که از هاست مشتری پر می‌شود، اهمیت زیادی قائل است. نمونه ای از فعالیت هایی که تلاش تمام کارمندان پرسی شاپ در کاهش حجم نرم افزار و در همان حال حفظ کارایی آن را نشان می دهند عبارتند از نوشتن برنامه ای برای استایل نویسی سفارشی با مقدار حجم پایین و کارایی بالا و به کارگیری کدهای بهینه شده اسکریپت برای همه مشتریان.

به همین منظور ما به جای این که برای استفاده از بانک های خارج از کشور کدهای بی جا قرار دهیم و پس از آن کدهای بانک های فعال در داخل ایران را در داخل آن به صورت اسکریپت اضافه کنیم، از همان اول فقط کدهای مربوط به بانک های فعال ایرانی را در سایت های خود قرار می دهیم. چنان چه مشتریان ما بتوانند در ابتدای قرارداد خود با بانک طرف قرارداد خود همکاری نمایند، فقط کد بانک طرف قرارداد آن ها در سایت گذاشته می شود. این مسئله باعث جلوگیری از اتلاف منابع و افزایش سرعت اجرای سایت می شود.

 1. پشتیبانی از روش‌های فروش گوناگون

فروشگاه های ساخت شرکت پرسی شاپ از شیوه‌های مختلف فروش پشتیبانی می کند که این فروش ها شاملپرداخت درب منزل، فروش به صورت نقد، فروش به صورت اقساط و فروش به صورت آنلاین محصولات دانلودی و …است. شرکت پرسی شاپ  با استفاده از طراحی به صورت ماژولار برنامه یکپارچه و جامع طراحی و توسعه وبسایت خود،  برای مشتریان این امکان را فراهم می آورد تا در کمترین زمان ممکن و با بهترین و برترین کیفیت بتوانند فروشگاه مورد علاقه و سفارشی خود را خریداری نمایند.

 1. امنیت بسیار بالای بانک ذخیره کننده داده

در فروشگاه هایی که به صورت  آنلاین هستند شما باید و حتماً اطلاعات و داده های خرید مشتریان خود را به روشی امن نگهداری و حفظ کنید. شرکت پرسی شاپ با به کارگیری سرورهایی با داشتن فایروال های قدرتمند، امکان هر نوع حمله ای را  به وبسایت های تحویل داده به مشتریان را از بین برده است.

سایت فروشگاه ساز پرسی شاپ نسبت به فروشگاه سازهای رایگان چه برتری دارد؟

برای بهره مندی از فروشگاه ساز از نوع رایگان باید شما برنامه نویسی مربوط به آن را انجام دهید که این مسئله برای بیشتر مدیران فروشگاه ها غیرممکن است. مشکلات شغلی و سختی های یک فروشگاه به صورت آنلاین امکان کدنویسی یک فروشگاه را از مدیران فروشگاه ها می‌گیرد. بنابراین، مسئله پرداخت هزینه هایی برای فروشگاهی‌ست که عرضه رایگان دارد و فروشگاهی که حتماً برای فعالیت شما برنامه نویسی و بهینه سازی شده است. به طورقطع هزینه کردن برای برنامه ای که به صورت رایگان ارائه می شود، فقط در این صورت قابل توجیه است که شرکت سازنده ی آن بتواند تمام نیازهای مورد نیاز و تخصصی مشتری را برای فروشگاه تامین کند و بنویسد. همان طور که گفتیم افراد زیادی به دلیل سادگی استفاده ازنرم افزاهای متن باز، خودشان برنامه نویسی می کنند. لذا بهتر این است که از برنامه ای استفاده کنید که اطمینان دارید مربوط به برنامه نویسان خبره و حرفه ای است.

خرید و هزینه های یک فروشگاه ساز

در پرسی شاپ پیاده کردن فروشگاه به صورت اینترنتی فقط به طراحی و ظاهر  یک فروشگاه منتهی نمی شود. در مطلب طراحی وبسایت فروشگاه فعال اینترنتی هم به نکاتی که در پرسی شاپ برای طراحی و توسعه یک وبسایت فروشگاهی قرار می دهیم اشاره شده است. هزینه های یک فروشگاه طبق موارد نوشته شده در زیر برای مشتریان تعیین می شود:

 1. حجم و مقدار هاست مورد نیاز

 2. مدل فروشگاه

 3. بازاریابی به صورت اینترنتی

 4. کارهای سئو

 5. میزان ماژل های درخواستی سفارشی

 6. نوع گرافیک درخواست شده

ما در پرسی شاپ مسئولیت خود می دانیم که سودآوری سایت برای مشتری هدف نهایی ساخت سایت مخصوص آن ها باشد، و قبل از عقد قرارداد طی جلسه ای مسائل و موارد بازاریابی به صورت اینترنتی کالا و محصول موردنظر مشتری را بازگو می کنیم.

آیا بهترین فروشگاه ساز رایگان را می شناسید ؟

کدام نوع فروشگاه‌ها مناسب ما هستند؟

مشتریان زیادی از ما درباره نحوه‌ی انتخاب فروشگاه‌ها و انواع آن، همچنین نحوه‌ انتخاب آن‌ها سوالاتی دارند.
مثل: تهیه‌کننده و تولیدکننده موسیقی می‌خواهد بدانند که ارائه سی‌دی‌ها و کاست‌ها به شکل مستقیم برای او بهتر است یا ارائه کار به صورت آنلاین. در پاسخ به این‌گونه پرسش‌های مشتریان، ما غالبا به او پیشنهاد می‌دهیم روشی را انتخاب کند که دارای کم‌ترین هزینه و بیش‌ترین پیشرفت باشد و کمترین هزینه را داشته باشد. این امر به این معنا می باشد که در این مورد چنانچه تهیه کننده موسیقی از ما سوال کند که کدام‌یک از فروشگاه‌ها برای او مناسب است، جواب ما به او به‌طور قطع عرضه‌ آنلاین برای او مناسب‌تر است؛ می‌تواند بدون عجله ابتدا تعداد زیادی از محصولات کاست و سی‌دی خود را مجازی توزیع کند و پس از آن برای تولید و پیاده سازی محصولات به صورت دیجیتال در سایت راهبردهای مورد نیاز را ارائه کند. در این صورت مشتری هم بیشترین سود را می برد و هم کم ترین هزینه را می پردازد.
از مشاوره رایگان متخصصان بازاریابی پرسی شاپ برای گزینش مدل فروشگاه‌های اینترنتی خودتان بهره‌مند شوید. شما با مشاوره‌ی بدون صرف هزینه به‌سادگی می‌توانید برای مقدار هزینه‌ی مربوطه و نوع فروشگاه‌ها شروع تصمیم‌گیری کنید.

نتیجه گیری

در بازار فروشگاه سازهای رایگانی موجود است که استفاده از آن‌ها بدون تخصص بالای برنامه نویسی می‌تواند آسیب‌های زیادی را به سایت‌های شما تحمیل کند. شرکت پرسی‌شاپ با سیستمی یکپارچه تشکیل داده که ماژولار بوده و می‌تواند فروشگاه شما را در کم‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت ایجاد کند.
چنانچه در حوزه‌ی اینترنتی تجربه زیادی ندارید، در صورت ممکن با استفاده از سیستم هایی که آماده‌اند تجربه کسب کنید؛ اما درصورتی که با ایرادات سیستم‌هایی که آماده‌اند آشنا هستید و قصد کسب درآمد از فروشگاه اینترنتی دارید، باید به دنبال سیستم‌های پیشرفته باشید. هیچ سیستم آماده ای به دلیل نقص‌هایی که در اندازه‌گیری، ایمنی، سرعت و خصوصی‌سازی دارد قادر نخواهد بود پاسخگوی نیاز شما باشد. پس سهل‌ترین شیوه برای گسترش مشاغل و کسب و کارهای آنلاین‌تان برنامه‌ریزی درست و استفاده از ابزارهای مناسب است.