آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، یکی  از راه های کسب درآمد مستقیم از اینترنت  راه انداختن وب سایت های فروشگاهی می فروشگاه های اینترنتی که درحال حاضر در ایران در حال کسب درآمد هستند جز پر سود ترین کسب و کار های اینترنتی ایران بوده و از این جهت بسیاری خواستار به راه انداختن یک فروشگاه اینترنتی هستند. در این بخش می خواهیم روش های به راه انداختن یک فروشگاه اینترنتی با کمترین دارایی را ب شما تعلیم دهیم .

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی با داشتن کمترین سرمایه

درمقاله پیش نیاز که مرتبط به دارایی مورد نیاز برای راه انداختن کسب و کار اینترنتی بود تخمین زدنی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی شد. در آن مقاله به صورت کهنه برای راه اندازی کسب و کار با دارایی اندک شرح داده شده اما در اکنون میخواهیم موضوعات را به صورت کامل تر باهم مطالعه کنیم.

استفاده از هاست اشتراکی به بجای سرور مجازی و اختصاصی

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، تا انجا که تمام وب سایت های فروشگاهی بزرگ از سرور مخصوصی استفاده می کنند تعداد زیازی از افرار علاه مند این حوضه تمایل دارند برای شروع از این گونه سرورها و یا دست کم  از سرور های مجازی استفاده کنند.استفاده از سرور مخصوص برای ابتدای کار به هیچ عنوان به صرفه نمی باشد زیرا اول شما از یک درصد توانایی و فضای آن سرور نمشود استفاده کنید. افراد دیگر می گویند استفاده کردن از از سرور مجازی  می تواند هم سود آور و هم بسیار ارزان باشد. زیرا خیال شما را در خصوص پردازش داده ها و فضا آسوده می کند اما یک راه خیلی به صرفه تر نیز هست .در نمونه توصیه ای شما  در مقاله پیش نیاز گفته شد سرور مجازی توصیه  داده شد اما دقت به این موضوع که می توانید در هر زمان منبع های سخت افزاری خود را بیشتر کنید قادر هستید از هاست های اشتراکی استفاده کنید . استفاده کردن از هاست های اشتراکی که خرج اندکی دارد  می تواند انتخاب خیلی خوبی برای شما باشد.

دقت کنید که در این مقاله می خواهیم یک نقشه برای راه انداختن فروشگاه اینترنتی با دارایی اندک را برای شما توضیح دهیم و شک نکنید که این نمونه درجه یکی نمی باشد و حتما باید پس از مدتی اپدیت کنید ولی در شروع کار واقعا از نظر منبع ها به چیزی غیر از این احتیاج ندارید هاست های اشتراکی اینکوس(کشورهای خارجه)مجانی عرضه می شوند ارزان ترین هاست برای شما است.در این نمونه اگر شما بروزترین نمونه این دسته هاست ها را خرید کنید فقط باید اول هر ماه چیزی حدود 25تا 30هزار تومان خرج کنید. شک نکیند با این هاست اشتراکی می توانید –بسته به گونه و اندازه فعالیت –دست کم 3 و بیشینه 6تا یک سال از آن بهره ببرید . از همین جهت خیالتان هم اسوده باشد که هر وقت که می خوتستید منبع هاست را ارتقا دهید و یا وب سایت را از هاست به یک سرور مجازی و بعد آن را به یک سرور مخصوصی انتقال دهید .

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی،

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی،

استفاده از سرویس های مدیریت محتوای مجانی (وردپرس)

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، برای اینکه بعد از خریداری هاست بتونید به شکل مجانی در مدت پنج دقیقه سایت خودتان را  را ه اندازی وشروع به کار کردن کنید حتما نیاز است از سیستم مدیرت متحوا ((CMS مجانی مثل وردپرس استفاده کنید . در تگ تعلیم وردپرس در پنج بخش فاز ها تعلیم کار با این سیستم را بیان کرده ایم که میتونید آن را بخوانید. وردپرس (wordpress ) یک وب سایت سازی مجانی بوده که خودتان می توانید به راحتی آن را دانلود و بعد در هاست خود بارگذاری کنید . بعد از نضب آن میتونید یک سیستم مدیریت محتوا مجانی را بری خودتان داشته باشید . احتمال دارد مهمترین خوبی وردپرس داشتن افزونه(piugin )های بسیاری برای آن است. افزونه وردپرس حدودا هر چیزی که احتیاج دارشته باشید را فراهم می کند و فقط کافی است با جست و جو در اینترنت  افزونه های مورد نیاز خود راه پیدا کنید و آنها را نصب کنید. علاوه بر این قالب((themeهای فراوانی برای وردپرس مدل سازی شده که شکل های مدل سازی فراوانی را در اختیار شما قرار می دهد . علاه بر این وردپرس به زبان فارسی در آورده ایم و میتونید در بخش مدیرت خود سایت را به زبان فارسی مدیریت کنید . بخاطر فارسی بودن خود وردپرس  افزونه ها در قالب های این سیستم هم به زبان انگلیسی و هم فارسی نوشته شده اند و به سادگی می توانید یا تمام آنها کار کنید.

استفاده از فروشگاه ساز مجانی (ووکامرس)

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، در پاراگرف قبلی گفته شد که با وردپرس میتونید به شکل مجانی وب سایت خود را اجرا کنید و آن را راه اندازی کنید ولی با وردپرس نمی توان به شکل کامل یک فروشگاه با امکان ثبت سفارش راه اندازی کرد و برای آن شما احتیاج به یک سیستم فروشگاه ساز دارید .یکی از سرویس های فروشگاه ساز که به دست خود وردپرس خداری شده و به صورت مداوم آپدیت می شود ووکامرس (wooCammerce) نام دارد . با ووکامرس که آن هم رونوشت فارسی دارد  می توانید وب سایت وردپرسی خودتان را تندیل به یک فروشگاه کنید . در این صورت می توانید مواد خود را در آن بیان کنید و برای هر یک قسمت و مشخصات وارد کنید . درست مثل وب سایت های فروشگاهی که در حال حاضر وجود دارد . به وسیله ووکامرس کاربرد وب سایت شما می توانند در وب سایت موادی را خریداری کنند و پس از پرداخت سفارش خودشان را ثبت کنند .

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، همچنین مجانی بودن و دارا بودن نسخه خوبی های دیگر ووکامرس داشتن قالب های ویژه و افزونه های کاربرد است . برای سرویس فروشگاه سازووکامرس فرم هایی مشابه وب سایت های فروشگاهی بزرگ مدل سازی  شده که امکانات بسیاری در اختیار شما قرار می دهند و قادر هستید از آنها استفاده کنید. علاوه بر این افزونه های کاربردی خود ووکامرس هم خیلی فراوان بوده و می توانید نمومه های بسیاری از آنها را با جستجو پیدا کنید . امکان فرستادن فاکتور درگاه پرداخت مستقیم حمل و نقل پیشنهاد های مخصوص و لحظه ای و…  افزونه های برای شما هستند که وب سایت شما را تبدیل به یک فروشگاه اینترنتی قوی می کنند . نیاز به گفتن است که برای استفاده از تمام امکانات ووکامرس اشتراکی ناتوان باشد و برای اینکه با مشکل مواجه نشوید پیشنهاد می کنیم به شکل مرحله به مرحله جلو بروید و یک دفعه تمام مواد را در وب سایت وارد نکنید . این موضوع در بخش بعدی بیشتر شرح داده می شود .

تمرکز بر روی یک موضوع خاص برای جلو گیری از هزینه ها

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی، یک مورد خیلی مهم و اثر گذاری در کسب و کار شما تمرکز بر روی یک مورد منحصر به فرد است . ابن تعریف که در نیچ مترکتینک (niche marketing)گفته می شود بر این بخش تاکید که برای راه انداختن کسی و کار اینترنتی باید بر روی یک بازار هدف (target market) معلوم هدف گذاری کرد . اگر شما تنها با این هدف که می خواهید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید  وارد بازار شوید حتما به هدف خئد نخواهی رسید . شما تمرکز بر روی یک مورد منحصر به فرد  برای نمونه یک دسته از مواد که به شکل اختصاصی در هیچ فروشگاهی به فروش نمی رسد میتونید بر روی آن مواد یک برند شده و فروش خودتان از این مواد در یک فروشگاه وسیع زیاد تر کرد . با انجام این کار نسبت به حریف های خود نیز یک مزیت رقابتی درست کرده اید که در بازه زمانی طولانی مدت برای برندسازی شما نیز اثر گذار است . یک مورد خاص صرفا یک دسته بندی منحصر به فرد نیست و در نیچ ماکتینگ تمرکز روی یک رده سنی و یا جنسی منحصر به فرد هم جز هدف مندی های راه انداختن کسب و کار بوده که می توانید بر روی آن نیز متسلط شوید .

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، پرسشی که پیش می آید در این بخش این است که چطور از خرج ها جلو گیری می کند . نخستین و پر اهمیت ترین نکته این سوال است که برای شروع کار اگر بخواهید یک دفعه هزار مواد را مثل فروشگاه های اینترنتی وسیع در وب سایت قرار دهید  هاسا اشتراکی نداده و حتما باید از سرور مجازی که خرج چند براری دارد استفاده کنید. علاوه بر این حجم زیاد مواد موجب می شود زمان زیادی برای وارد کردن و بازاریابی هر یک خرج کنید . در ادامه راه کارتان زمانی مواد شما خیلی باشد و مطرح هم شده باشید باید افراد کار بلد بیشتری در این خصوص را استخدام کنید تا هر کدام از بخش ها مدیریت شود سئو و بهینه سازی موتور جستجو برای وب سایت هایی که موارد گوناگونی دارند نیز بسیار مشکل است .

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی،

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی،

حذف خرج تبلیغات با بازاریابی محتوا

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، وقتی شما مواد را در وب سایت قرار می بدهید یک راه ساده برای فروش و جذب مشتری وجود دارد . این را اسوده اما پر خرج تبلیغات است . یعنی زمانی شما تبلیغات وسیع برای مواد و یا مواد فروشگاه اینترنتی خود انجام دهید می توانید فروش داشته باشید . ولی همانگونه که موضوع این مقالع به راه اندازی فروشگاه انترنتی با دارای اندک مرتبط می شود شما می توانید با یک راه دیگر در مدت کم مشتری دائمی پیدا کنید . بازاریابی محتوا یا همان content marketing راهی است که برای وب سایت ها بسیار اثر گذار بوده و فروشگاه های اینترنتی باید آن را در دستور کار خود بگذارند .با بازاریابی محتوا می توانید برای مواد خود محتوا درست کرده و آنها را به کمک بازار یابی موتور جستجو (search engine marketing)در گوگل باز کنید . از طریق شما دیگر احتیاجی به تبلیغات نداشته و تنها با خرج کردن زمان می توانید بعد از چند ماه به یک فروش ثابت بدون خرج تبلیغات برسید . در پایان به این نکته هم توجه داشته باشید که انتخاب دامنه را برعهده خودتان گذاشتیم وآن را درون این موضوع نکردیم . چون نام انتخاب شده شما ممکن است در یک دامنه ثبت شده باشد و مجبور بشید از دیگر دامنه ها استفاده کنید یا .comصد هزار تومانی .

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، در آخر این مقاله آموزشی با مبحث راه اندازی فروشگاه اینترنتی با دارای اندک رسیدیم . هر سوالی درباره این مقاله داشتید می توانید در بخش نظرات برای ما بفرستید . حتما به سوال شما جواب خواهیم داد.